Klassilood 2020/2021

6.c klass Vapramäel

12. veebruaril käis 6.c klass Vapramäel õppepäeval. Programm kandis pealkirja "Metsaprogramm, metsa majandamine" ning retkejuht oli Lauri Toim.

Autor: Evelin Toom

6.c klass pidas klassiõhtut

21. jaanuaril pidas 6.c klass klassiõhtut, mis sel korral oli natuke teistsugune. Kuna detsembris jäi jõulupidu ära, siis sel korral avasid lapsed oma jõulupakid alles jaanuaris. Kõik pidid pakkide lunastamiseks esitama luuletuse, laulu või tantsu.

Peale pakkide kättesaamist mängiti mänge, söödi-joodi ning veedeti lihtsalt lõbusalt sõpradega aega.

Pakid käes

Mis sul seal on?

Paki avamine
Autor: Ilme Mõttus

Teise paki sisu on ikka huvitavam

6.c klass LendTeatris

9. novembril käis 6.c klass LendTeatris vaatamas etendust "Kaevame vanaema üles".

"Kaevame vanaema üles" loo peategelased on Oskar ja tema väike õde Milda. Lugu saab alguse, kui ühel päeval sureb nende armas vanaema. Lavastus arutleb teemal "Mis saab siis, kui inimene sureb" ning, kuidas sellest lastega rääkida.

Autor:

6.c klass maisilabürindis

28. septembril käis 6.c klass Põltsamaa lähedal Tore talus maisilabürindis orienteerumas.

Kõigepealt viidi meid väikese kivilabürindi juurde, mille pidid kõik õpilased läbima. Üle kivide astuda ei  võinud, sest see pidi halba õnne tooma. Seejärel giid seletas, kuidas sellist labürinti teha ning samuti näitas paberi peal, kuidas joonistada. Enne maisipõllule minekut pidid kõik õpilased ise ka paberile samasuguse labürindi joonistama.

Edasi näitas ning rääkis giid meile maisitaimest kõike, mida ta teab. Kui kõik need asjad said tehtud, tuli laste jaoks kõige põnevam osa. Lõpuks sai minna suurele maisipõllule. Õpilased moodustasid rühmad ning suundusid põllule, kus tuli ülesse otsida kuus punkti. Igas punktid pidid õpilased kaardile, mille nad olid giidi käest saanud, tegema eri värvi pliiatsiga risti. Need, kes leidsid kõik punktid ülesse, said pärast giidi käest kommi.

Kes oli maisilabürindi läbinud, said tutvust teha erinevate loomadega.

Kivilabürinti läbimas

Maisitaime tutvustamine

Eriti suur kana

Poni

6.c klass heategevuslikul teatejooksul

23. septembril toimus traditsiooniline heategevuslik teatejooks, kus lapsed said anda oma panuse eakaaslaste heaks, kes on mõne elu keerdkäigu tõttu kaotanud liikumisvõime.

6.c klass oli väljas kahe võistkonnaga.