Olete jõudnud meie vanale veebilehele. Uus Elva Gümnaasiumi veebileht asub lingil https://elvag.edu.ee/

Otsing

Rubriigid

Valdur Mikita Elva gümnaasiumis Vaadatud 8230 korda

- Lastevanemate koolitus

05. nov. külastas Elva gümnaasiumi bioloog ja semiootik Valdur Mikita, kes kohtus lastevanematega. Üritus oli avatud ka kogukonnale ning oli suur rõõm näha pimedal ja udusel sügisõhtul kena hulka asjast huvitatud inimesi.

Valdur Mikita on ise oma teadus- ja loometöö liigitanud „raskesti klassifitseeritavaks”. Bioloogi ja semiootikuna on Valdur Mikita avaldanud huvitavad raamatud „Metsik lingvistika” ja „Lingvistiline mets”, samuti on ta kirjutanud arvukalt artikleid erinevate eluvaldkondade kohta. Lapsevanematele rääkis Mikita aga loovusest. Mikita on kaitsnud 2000. aastal doktoritöö „Kreatiivsuskäsitluse võrdlus semiootikas ja psühholoogias”. Ta on kursis uuemate suundadega, mis puudutavad kreatiivsusteooriat ning tegeleb sellega jätkuvalt. Mikita suudab luua huvitavaid seoseid ning on tulnud avalikkuse ette peavoolust kõrvalekalduvate teooriatega. Kõik see, mis ei ole väga tavapärane, ongi aga huvitav ning pakub ainest kaasamõtlemiseks. Lektori isiklik karisma ning tavapärasest erinev lähenemine teada- tuntud teemakäsitlustele, lõi toreda õhkkonna. Esitati küsimusi ning inimesed, kellel oli kaasas raamat „Lingvistiline mets”, said autorilt esilehele ka pühenduse ning allkirja.

Oma ettekandes rääkis Mikita ka põgusalt viimatimainitud raamatust ning andis teada, et peagi on temalt ilmumas uus raamat. Jääme põnevusega ootama!

 

Eve Saumets