Erasmus+ projektikülalised Elva Gümnaasiumis Vaadatud 7996 korda

Elva Gümnaasiumisse tulevad Erasmus+ projekti „1,2,3 – play and learn with me!“ raames külalised Poolast, Bulgaariast, Itaaliast ja Kreekast. Õpilased on vanuses 8-12. Külalised viibivad Eestis 28. septembrist 4.oktoobrini.

29. septembril võetakse külalised vastu avatseremooniaga Tartu mnt õppehoone aulas, hommikul saavad külalisõpilased osa ühest koolitunnist. Lisaks tutvutakse Eesti koolisüsteemiga ja koolihoonega. Külalisõpilased koos oma Eesti sõbraga saavad üheskoos uute sõpradega õppida külalisõpetajatelt ja vahetundides koos mängida erinevate riikide mänge.  Päev lõpeb põneva orienteerumismänguga õues.

30.septembril külastatakse Puiestee tn õppehoonet. Elva Gümnaasiumi õpilased on valmistunud külalisi soojat vastu võtma ja maja tutvustama. Päev tuleb põnev ja tegevusi täis. Külalisi ootavad robootika-, seebivalmistamise, käsitöö ja tööõpetuse ning isevalmistatud rakettide töötoad. Puhkehetkedel saab aega sportlikult sisustada.

1.oktoobril on külalistele ja võõrustavate perede lastele planeeritud Ahhaa keskuse päev maitsvate töötubade (Šokolaadiabor ja Limonatoorium)  ja teadusteatriga „Elekter“.

2.oktoobril võtame taaskord suuna Tartu poole, kus Tartu linna inglisekeelset ekskursiooni viivad läbi EG õpilased ning külalistel on võimalus avastada Tartut kui ülikoolilinna TÜ ajaloomuuseumis. Edasi naudime pärituult lodjaga sõites ja õpilased saavad kätt proovida meisterdamises.

3.oktoobril veedame päeva Elvas ja lähiümbruses. Koos jalutame külla lastele Õnneseene ja Murumuna lasteaedades, noortekeskusesse ja ka linnavalitusesse. Lõuna ajal sõidame uudistama Hellenurme vesiveskit, kus saame maitsta eestipärast toitu.

Päev lõpeb piduliku üritusega,  külalistele antakse üle osalustunnistused ning võõrustavad pered saavad veel oma külalistega aega veeta.

Praegu aga toimuvad viimased ettevamistused külaliste saabumiseks. Tartu mnt koolimaja ees olevad pingid on saanud uue ja värske lipuvärvides ilme. Paljud nooremad õpilased harjutavad esinemiseks tseremoonial, suuremad õpilased on valmistunud tutvustama kooli ning Tartu linna, õpetajad on valmis viima läbi töötubasid ning külalisi enda tundidesse vastu võtma.

Elva Gümnaasiumi õpilased on külaliste saabumisest väga elevil ning ootavad oma uusi sõpru pikisilmi!