Liiklusringi tegevusest Vaadatud 5983 korda

- Huviringid

Kolm õppeaastat on Elva Gümnaasiumis tegutsenud liiklusring Meelis Roosaare juhendamisel eesmärgiga saada kevadel kätte jalgratturi juhiload. Ringis osalevad enamus 3. klasside õpilased, kes saavad õppeaastal 10-aastaseks. Erandkorras saavad osaleda ka vanemad õpilased, kellele ei ole veel väljastatud jalgratturi juhiluba.

Sügis-talvisel perioodil toimub liiklusteooria õpe – valmistumine kevadiseks liiklustesti sooritamiseks. Selleks õpime liikluseeskirju, lahendame liiklusülesandeid ja harjutusteste, mängime erinevaid liiklusmänge, vaatame õppevideosid. Aeg-ajalt toimuvad ka liiklusviktoriinid, kus paremad saavad endale valida erinevaid liiklusteemalisi auhindu. Õppematerjalidega on meie kooli kenasti varustanud maanteeamet.

Kevadperioodil toimuvad liiklustunnid jalgratastega liiklusväljakul, kus valmistume praktiliseks liikluseksamiks – harjutame erinevate elementide sooritamist ja liiklemist jalgrattal.

Jalgratturi juhiloa saamiseks tuleb sooritada teoreetiline eksam (liiklustest 15 küsimusega) ja praktiline eksam liiklusväljakul. Seni on enamus õpilastest sellega hakkama saanud ja suvevaheajale minnes on neile väljastatud jalgratturi juhiluba.