Eestis koroonaviiruse diagnoosi saanute arv maakondade lõikes. Viimati uuendatud 17.03.2020

TEADE 18.03 Vaadatud 1535 korda

Terviseamet on kinnitanud, et ühel meie kooli õpilasel on laboratoorselt tõestatud diagnoos COVID-19. Ta käis eelmisel nädalal ka koolis. Terviseameti käitumissoovitused kõigile koolipere liikmetele järgmiseks kaheks nädalaks:

1. Palun viibige kodus.

2. Võimalusel tellige toit koju!

3. Palun ärge külastage avalikke kohti!

4. Järgige terviseohutuse nõudeid:

* peske regulaarselt käsi ja võimalusel desinfitseerige;

* vältige kätega näo, silmade, suu ja nina puudutamist;

* tuulutage ruume regulaarselt (vähemalt kaks korda päevas minimaalselt 15 minutit korraga);

* köhimisel/aevastamisel katke nina ja suu paberräti või käe varrega (kasutatud paber visake kohe ära ja seejärel peske käed).

Juhul, kui Sul või Su pereliikmetel tekib:

1. palavik, köha, peavalu ja/või kurguvalu, siis palun helista:

* oma perearstile, et küsida täpsemaid juhiseid edasise ravi osas;

* väljaspool perearsti vastuvõtuaega perearsti nõuandetelefonile 1220;

2. hingamisraskus või õhupuudus, siis palun helista:

* häirekeskusesse 112 ning kutsuge kiirabi.

NB! Helistamise ajal palun kindlasti teavitage eelnevast kontaktist COVID-19 juhtumiga või eelnenud välisreisist.

Ülaltoodud haigustunnuste ilmnemisel palume mitte minna ise haigla erakorralise meditsiini osakonda ega perearsti vastuvõtule, vaid küsida telefoni teel ravisoovitusi ning juhiseid.

Küsimuste korral pöörduge terviseameti poole e-posti teel: kesk@terviseamet.ee Tervist puudutavate küsimuste korral helistaga perearsti nõuandetelefonile 1220 või +372 634 6630 (saab helistada ka välismaalt).

Lisainfo Terviseameti veebilehelt.