Emakeelepäev Elva Gümnaasiumis Vaadatud 9178 korda

Emakeelepäeval, 14.märtsil toimus Elva Gümnaasiumis 7.-12. klassidele emakeelepäeva viktoriin, mida viisid loovtöö raames läbi 8. klassi õpilased Lotta-Lee Suits, Käthy Tuoppi ja Aelita Andry Perk (juhendaja Jaana Puksa).

Viktoriin toimus 3. ja 4. vahetunni ajal ning selle esmärk oli anda õpilastele võimalus kasutada koolis isiklikku nutiseadet kasulikul eesmärgil ning saada teadmisi eesti keele ja kirjanduse valdkonnas, vastates 20 küsimusele.

Õpilaste ülesanne oli leida koolimajast üles 20 QR-koodi, millest sai nutiseadme abil küsimuse. Ülesande lahendamine ning ka vastuste ärasaatmine toimus samuti digitaalselt.

Osalejatest 66,7% olid 8.A klassi õpilased, 16,7% olid 8.C klassi õpilased ning 16,7% olid 9.C klassi õpilased.

Lihtsamad küsimused olid “Kas uurimuste kohaselt on eesti keel maailma keelte seas üks lihtsamaid keeli või üks keerukamaid keeli?” ja “Millisesse rühma kuulub eesti keel?”- nendele küsimustele vastasid kõik osalejad õigesti.

Kõige rohkem pakuti valesid vastuseid küsimustele “Mis üritust korraldab Vikerraadio emakeelepäeva puhul?” ja “Kes oli emakeelepäeva algataja?”.

Kolmapäeval 16. märtsil loositi viktoriinis osalejate vahel välja kolm auhinda, mille panid välja Büroo Pluss Elva raamatukauplus ja Elva Gümnaasium. Loosiõnn naeratas Marta Külaotsale, Kai Riin Zukkerile ja Robin Tammemäele.

Emakeelepäeva tähistamise raames avas esmaspäeval, 14. märtsil 2016 loovtööna valminud fotonäituse “Elva sügisvärvides” ka 8.A klassi õpilane Christina Kõnd (juhendaja Jaana Puksa). Fotonäitus koosneb 11 loodusfotost, mis kõik on pildistatud 2015. aasta sügisel Elvas. Fotonäituse avamine oli ühtlasi sissejuhatus 15. märtsil alanud loodusainete nädalale.

Lotta-Lee Suits, 8. A klass