Olete jõudnud meie vanale veebilehele. Uus Elva Gümnaasiumi veebileht asub lingil https://elvag.edu.ee/

Otsing

Rubriigid

Ma armastan pitsat, pole midagi parata Vaadatud 11238 korda

- Uudis

Minu nimi on Rasmus Punkar, õpin Elva Gümnaasiumis ning praktilise tööna on lähiajal valmimas uus ja huvitav kokaraamat "Ma armastan pitsat, pole midagi parata." 

Raamatus on 30 pitsat, millele olen lähenenud loovalt kasutades erinevaid maitsekombinatsioone. Pitsad on jagatud  peatükkideks läbi aastaaegade. Lisaks on üks peatükk mõeldud just magusasõpradele. Tänu degusteerijate tagasisidele olen kõiki pitsasid täiustanud ning üritanud saada kõik maitsed perfektseteks.

Pitsa on suure ajalooga küpsetis. Juba Vana-Kreekas tehti pitsa moodi leiba, mida küpsetati kividel. Tänapäeva pitsa alguseks võiks lugeda 16. sajandit, mil Euroopasse jõudis tomat.  Praegusel ajal võiks pitsat nimetada üheks kõige tuntumaks küpsetiseks, mida valmistatakse üle kogu maailma. 

See raamat pöörab traditsioonilise pitsa mõiste tagurpidi ning läheneb pitsadele hoopis teisest küljest. Miks mitte kasutada pitsal  punapeeti, brokkolit, verikäkki, banaani, marju, jne. 

Raamatu eesmärgiks on  julgustada inimesi väljuma kindlaks kujunenud raamidest ning katsetama erinevaid maitsekombinatsioone. 

"Ma armastan pitsat, pole midagi parata." kokaraamat on plaanis valmis saada aprillis ja samuti jõuavad kingitused aprillis-mais hooandjateni.

Hea hooandja anna hoogu ja aita raamat trükki!

NB! Kõigi hooandjatega võtan isiklikult ühendust ning täpsustan kuidas kingitused teieni jõuavad.

Originaal artikkel http://www.hooandja.ee/projekt/kokaraamat-ma-armastan-pitsat-pole-midagi-parata