Stardirajaks 67-le lennukile juba 102 aastat Vaadatud 8841 korda

- Kool meedias

“Kooli, kui asutuse eesmärk on anda haridust, kes on teadmistest huvitatud, lööb läbi igal pool. Elva Gümnaasium on haridust pakkunud juba 102 aastat, kuid need eelmainitud 67 lennukit ei oleks saanud startida, kui meil ei oleks piloote kes nad õigele teele on juhtinud. Olgem neile tänulikud ja hinnakem nende pingutusi.”.  Karmen Orlovski (Elva Gümnaasiumi õpilasesinduse president 16.11.2015)

Esmaspäeva hommik (20.11.2015) algas Elva Gümnaasiumis ebatraditsiooniliselt, kus kogu koolipere kogunes Tartu mnt koolihoone ette. Peaukse kohal olevalt katuselt tervitas õpilasi kooli direktor Tarmo Post ning  Elva linnapea Eva Kams. Käesoleval nädalal tähistas Elva kool oma 102. sünnipäeva. Meie kogunemist jäädvustas drooniga kõrgustest Ragnar Vutt, millest saime toreda mälestuse pildi ja veidoklipi näol.   Otseloomulikult ei puudunud sünnipäevalt ka tort, mille sel korral iga klass endale ise meisterdas.  Tunnid olid pidupäeval lühendatud ning 7.-12.klassi õpilaste päev lõppes meeleoluka kogunemisega, kus õpetajad jutustasid loo kaasaegsest tuhkatriinust ning võisteldi kuldvillakus. Sellele järgnes ühine tordisöömine. 1..-6. klassid lõpetasid sünnipäevanädala ühisel kogunemisel reedel, kus esinesid lastekoor Ehtel Kuldvere-Vendi juhendamisel ja õpetajad lõbusa õpetliku näitemänguga. Tartu mnt õpilastel oli võimalus osa saada kaasa haaravast ja meeleolukast tsirkuseetendusest.

Meie eelmisel aastal välja kuulutatud projekt “ 101 vilistlast 101-aastasesse kooli” jõudis lõpusirgele. Kõik  aasta jooksul tundi andnud vilistlased on leitavad meie kodulehel http://www.elvag.edu.ee/tagasi-kooli/.   Hea meel oli ka  sünnipäevanädalal vilistlasi taas koolis näha. Esmaspäeval kohtus gümnaasiumi õpilastega  siirdamiskoordinaator Aire Rehme, kes rääkis organidoonorlusest ja oma elukutse eripärast. 7.-12. klassi kogunemisel jagas oma kogemusi Tanel Kaseorg.

Teisipäeva õhtu tõi Puiestee koolimaja võimlasse võrpallihuvilised vilistlased, kus peeti maha nelja geimiline võrkpalliturniir õpetajate vastu, kus seekord võitis sport. Vilistlaste tiimi kuulusid: Sander Savi, Sven Kangur, Revo Dobozi, Mario Soon, Illimar Born, Toomas Järveoja, Kalju Albert, Maris Järveoja, Pirjo Põim. Õpetajaid esindasid Tarmo Post, Revo Lastik, Marek Pihlak, Tairi Paumets, Eva Ojakivi, Tiit Ustav.

Traditsiooniliselt toimus kohtumine Elva Gümnaasiumi endiste töötajatega. Meeleolu lõid kandleõpilased Ehtel Kuldvere-Vendi juhendamisel ning Marta Külaots,  Eliise Berta Tarto ja Gregory Hermet Merike Alliku juhendamisel.

Tanel Padar otsib õnne valemit, kuid milline oleks Elva kooli valem? Mina pakuksin välja, et õige kogus koolikohustust pluss aktiivne osavõtt traditsioonilisest üritustest, rikastavad igapäevast rutiini ja see võrdubki väärika ja tegusa kooliga, kelle liige igaüks olla soovib. Elva Gümnaasium kestab nii kaua, kui on usinaid õpilasi ja töökaid õpetajaid “. Karmen Orlovski  (Elva Gümnaasiumi õpilasesinduse president 16.11.2015)