Intervjuu vilistlasega Veronika Kalmus Vaadatud 8999 korda

- 105 vilistlaslugu

1. Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist?

Enamik olulisi sündmusi on seotud eluga ülikoolis: sotsioloogia eriala lõpetamine TÜs 1995, magistrikraadi kaitsmine Oslos 1998, doktoritöö valmimine 2003, valimine TÜ meediauuringute professoriks 2009 ja sotsioloogia professoriks 2014. Samas pean äärmiselt oluliseks pereelulisi sündmusi – abiellumist ja poja sündi.

2. Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Mu töö on väga nõudlik – pelgalt 40tunnise töönädalaga pole võimalik hakkama saada, lapsehoolduspuhkuse kasutamine ei tulnud käsilolevate teadusprojektide tõttu kõne allagi. Seega tegelen töö- ja pereelu ühitamisega eriti pingelistes tingimustes. Hobideks jääb aega vähe, kuid sellegipoolest harrastan nii seltskonnatantsu kui klubisporti. Nii mõnekski vanaks armsaks hobiks – kabeks, iluaianduseks, lugemiseks, loodusfotograafiaks – paraku piisavalt aega ei jää.

3. Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?

See on ju minu sünnilinna, armsa männilinna kool!

4. Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ja teada saamiseks praegustele õpilastele.

Olin oivik – puhtviieline olümpiaadilaps – samas omajagu iseteadlik ja krutskeid täis. Meenutuseks üks juhtum õige mitme sarnase seast: 1. klassis pidime tööõpetuse tunnis tegema metallkonstruktorist kolmnurkse liiklusmärgi „Anna teed“. Mulle see ülesanne ei istunud – ma polnud käinud lasteaias, nägin metallkonstruktorit esimest korda elus ja pidasin seda igavaks ja tobedaks. Nii ütlesin õpetajale otsekoheselt: „Pane või üks, aga mina seda ei tee!“ Ajad olid siis teised – järgnes peale tunde klassinurgas seismine. Teise klassi lõpuks omandasin harjumuse taolised mässumõtted targu enda teada jätta.

5. Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Eelkõige helged mälestused. Kuulun ka Elva õppejõudude kogusse, kuid eelpool viidatud krooniline ajapuudus pole lubanud mul selle tegevusse kõige aktiivsemalt panustada.

6. Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

See on tore küsimus, eks ma siis unistan veidi. Kui aeg lubaks, kirjutaksin raamatu – mitte erialase, vaid ilukirjandusliku. Kui raha ja aeg poleks takistuseks, tahaksin korda teha ühe vana laguneva kultuuriväärtusliku hoone Eestis ning panna selle heategevuslikku eesmärki teenima. Kui aega oleks veidigi rohkem kui praegu, tahaksin reisida koos perega – nii oma lemmikmaadesse, kuhu töö mind üksi on viinud, kui ka senikäimata radadele.

7. Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Et mu vanal koolil ikka hästi läheks ning et see oleks maja, kuhu iga õpilane ja õpetaja igal hommikul rõõmuga tuleks!

Pildil Veronika Kalmus

Intervjueeris Tiit Ustav