Minu päev õpetajana Vaadatud 7486 korda

- Kool meedias

Igal aastal tähistavad õpetajad  5. oktoobril õpetajate päeva. Elva Gümnaasium tähistas seda 2. oktoobril. Nii minu  kui ka teiste  õpilaste jaoks kujunes see väga meeldivaks päevaks.12. klass võttis võimu üle Puiestee õppehoones ja 11. klass hakkas tunde andma Tartu mnt koolimajas.

Minu jaoks algas see päev ettevalmistustega juba paar nädalat varem. Algul saime teada tunniplaani ja siis tuli kokku leppida aeg aineõpetajatega ning kokku leppida, mida sel päeval õpilastega ette võtta. Mina, Kaarel Vent ja Lauri Uuesoo olime  5A klassi õpetajad.

Õpetajate päev algas  juba varahommikul  suure õhina ja enese sättimisega. Kogunesime koos kaasõpilastega juba 7. 30, et olla valmis algavaks vahvaks päevaks.  5A. klassi esimeseks tunniks oli ajalugu, selle tunni viis läbi  Kaarel. Juba tunni esimeste minutite ajal selgus, et meie õpilased on vaiksed, rahulikud ja koostööaldid.  See oli väga meeldiv, kuna  oli kuulda, et teistel õpetajatel oli ka rahutumaid ja vallatumaid õpilasi.

Järgmiseks tunniks oli matemaatika - minu pärusmaa. Selle jaoks tegin ettevalmistused isiklikul. Tund oli täis tööd ning tundus, et kõik õpilased said ka aru, sest abi ei küsitud. Tunni lõppedes tuli mulle pähe, et ka põhikoolis olin ma sellel päeval matemaatikaõpetaja - milline kokkusattumus.

Viimased kaks tundi oli  tüdrukute käsitöö. Selleks ajaks tundsin ma end juba palju vabamalt, ning tunnid olid lõbusad. Lastele oli ette antud lihtne töö ning seetõttu sai nendega suhelda ja taustaks  vaikset muusikat kuulata. Enne tundide lõppu tegime tüdrukutega pilti ning üks õpilane andis mulle isegi vägeva kingituse, mille üle mul oli loomulikult hea meel.

Vahetunnid olid minu jaoks üllatav ja meeldiv - õpilased jooksid koridorides ringi ja küsisid kõikidelt asendusõpetajatelt allkirju. Korraks tekkis isegi tunne, et olen tähtis isik ja sain selle lihtsa toiminguga lastele rõõmu tuua. Iga vahetund oli minu ümber paberi ja pliiatsiga vähemalt viis last.

Kokkuvõttena saan öelda, et minu jaoks oli üritus täielik edu ja tore päev. Kindlasti möödus selleaastane õpetajate päev gümnaasiumis paremini kui kahe aasta eest põhikoolis. Sain juurde veel kogemusi ja isegi uusi tuttavaid - neid muidugi noorte näol. Varem olen mõelnud õpetaja ametist, kuid selliste hetkedega, nagu oli 02. oktoober, tundub üha rohkem, et see oleks tehtav. Kindlasti on päris õpetaja olla keerulisem ja pingelisem, kuid usun, et ükski takistus pole ületamatu.

Cerda Männiste Elva Gümnaasiumi 11. reaalklassi õpilane