Suitsuprii klassi ennetusprogramm 2015 -2016 Vaadatud 8358 korda

- Konkurss

Tervise Arengu Instituut viib neljateistkümnendat õppeaastat järjest läbi Suitsuprii Klassi ennetusprogrammi, mis toimub 12.10.2015–12.03.2016. Suitsuprii Klassi on tubakavastane ennetusprogramm 4.–9. klasside õpilastele. Programmi peamisteks eesmärkideks on ennetada või edasi lükata suitsetamise ja suitsuvabade tubakatoodete tarvitamise alustamist laste ja noorte seas, motiveerida tubakat tarvitavaid õpilasi sellest loobuma ning toetada tubakast vaba olemist kui eluviisi.

Kõik vajalikud dokumendid programmis osalemiseks kättesaadavad Terviseinfo veebilehelt www.terviseinfo.ee konkursside alt.

2014. aasta kooliõpilaste tervisekäitumise uuringu andmetel on keskmine vanus, millal Eesti õpilased proovivad esimest korda elus sigaretti, 12 eluaastat. Huuletubakat on tarvitanud 13% 11–15aastastest kooliõpilastest. E-sigaretti on suitsetanud 33% 11–15aastastest õpilastest.

Ennetusprogrammiga soovitakse toetada õpilasi ja näidata, et tubakavabadus on igati normaalne eluviis ning et tegelikult enamik nendevanuseid ei tarvita samuti tubakatooteid.

Kõikide suitsupriina lõpetanud klasside vahel loositakse 2016. aasta kevadel välja 18 x 270 eurost auhinda ja lisaauhinnad. Sel õppeaastal on uuendusena kaks vaheülesannet, milles õpilased saavad osaleda ning võita auhindu.

Tarmo Post , Elva Gümnaasiumi direktor