Olete jõudnud meie vanale veebilehele. Uus Elva Gümnaasiumi veebileht asub lingil https://elvag.edu.ee/

Otsing

Rubriigid

Ei killerkotile! - leiame asenduse kilekotile! Vaadatud 7817 korda

- Konkurss

Kilekott laguneb looduses enam kui tuhat aastat, muutudes järjest väiksemateks helvesteks. Neid tükke neelavad pahaaimamatult toidu pähe alla loomad ja linnud. Plastjäätmed on süüdi miljonite kalade, lindude ja mereloomade surmas igal aastal! MTÜ JCI GO koda korraldab kilekottide vähendamise kampaania Killerkott raames lasteaedadele, algkoolidele, põhikoolidele ja gümnaasiumidele alternatiivsete kottide valmistamise konkursi. Tähtaeg 25. oktoober.

Konkursi eesmärgiks on vähendada kilekottide tarbimist, tõsta inimeste teadlikust kilekoti kahjulikkusest keskkonnale ning innustada inimesi kasutama riidest kotte või võrkkotte. 

Algkoolidelt, põhikoolidelt ja gümnaasiumidelt ootatakse valmis kujul kandekotte. Lasteaiad võivad esitada nii valmis koti kui ka joonistusi. Kõikidelt osavõtjatelt oodatakse väikest kirjeldust oma tööst.

Konkursi üldinfo

Konkurss toimub 7.09.2015–25.10.2015. Osaleda võivad kõik koolid ja lasteaiad. Alternatiivseid kotte võivad klassis või rühmas valmistada kõik noored või grupp noori. Ühest klassist või lasteaiarühmast võib konkursile saata vaid ühe töö. Konkursitööks võib olla kas üks kandekott või kotikomplekt, mis koosneb ühest suurest ja mitmest väikesest kotist.

Mida teha?

Osalemiseks võib alternatiivseid kotte ise õmmelda, proovida furoshiki tehnikat, joonistada või muul moel disainida kandekotte. Materjalile ja koti välimusele piiranguid ei ole. Koti juures hinnatakse kasutaja mugavust, lisafunktsioone, loodussõbralikkust ja taasukasutatava materjali kasutamist. Osalejatelt oodaatkse loovust ning originaalsust.

Kuidas osaleda?

Konkursil osalemiseks tuleb valmis töö või pilt saata ajavahemikus 07.09.2015–25.10.2015 postiga aadressile Pärnu mnt. 388B, Tallinn 11612 või e-posti teel info@killerkott.ee.

Parimatele auhinnad!

Killerkoti kampaania toetajad on parimatele klassidele ja lasteaiarühmadele välja pannud auhinnad, millest saab rõõmu tunda terve klass või lasteaiarühm. Konkursi toetajateks on Megazone Seikluskeskus, Tallinna Botaanikaaed, Tallinna Loomaaed, TÜ muuseum, Eesti Loodusmuuseum, Tallinna Teletorn, Seikluspark OÜ ja Eesti Meremuuseum, TÜ Loodusmuusem ja Botaanikaaed.

Tulemused tehakse teatavaks 30. oktoobril!

Lisainfo ja küsimuste korral pööruda: teele.kants@gmail.com ja tatjana.lavrova@gmail.com. Lisainfo kodulehelt: www.killerkott.org 

Facebook: /killerkott.org