Medalid hea õppimise eest Vaadatud 7586 korda

- Kool meedias

Tänavu on Elva gümnaasiumil põhjust rõõmustada kahe hõbeda ja ühe kuldmedaliga lõpetanu üle.

Sirje Veldi

Ave Visteril oleks maavanema vastuvõtule minek peaaegu et ära jäänud, sest lõputunnistuse neljad matemaatikas ja geograafias panid tüdruku arvama, et medalist on ta nüüd ilma. Et ka kahe neljaga on gümnaasium võimalik hõbemedaliga lõpetada, kuulis ta päev enne vastuvõttu klassiõelt, kuldmedaliga lõpetanud Karolin Laasilt, kel on juba taskus kutse vastuvõtule, mida president korraldab igal aastal Kadrioru lossis.

Tüdrukud ütlevad justkui ühest suust, et gümnaasiumis õppimine ei olnud üldse raske, hea peaga tüdrukud haarasid teadmisi justkui lennult ja nüüd on põhjust endaga rahul olla. Karolin ütleb, et hobidega tegelemiseks tal küll aega ei jäänud, sest pühendus eelkõige õppimisele. Ave Vister jõudis kooli kõrvalt ka tööd teha ja pisut raha teenida. Eesmärki keskkool kindlasti medaliga lõpetada ei olnud kummalgi. “Nii lihtsalt juhtus,” ütles Karolin. “Kui oled harjunud õppima, siis pole raske. Ma arvan, et kuna mul ei olnud ühtegi hobi, siis saingi keskenduda õppimisele.”

Karolini lemmikaineks oli inglise keel, Ave ei oska erilisi lemmikaineid välja tuua, sest need vaheldusid, kuid enamasti olid need ikka keeled. Küll aga ütlevad mõlemad humanitaarharu valinud tüdrukud, et kõige raskemad ained olid ikka matemaatika ja füüsika.

Küsimusele, miks nad peale põhikooli ei läinud mõnda eliitkooli, kuhu oleks ainult neljadele ja viitele õppinud tüdrukuid avasüli vastu võetud, vastasid tüdrukud, et õppida saab igas koolis ja eksamid on ju sisult samad igal pool. Seega pole vahet, kas oled eksamihindeks viie saanud eliit- või tavakoolis. Tüdrukud ütlesid, et oma koolis jätkata on märksa lihtsam, sest õpetajad kõik on juba tuttavad ja ei pea harjuma uute nõudmistega. Ave sõnul oleks Tartus koolis käimine tähendanud pikemaid koolipäevi, sest paar tundi kuluks ainult kooli ja tagasi sõitmisele ja see olnuks väsitav.

Kui küsin, millised õpetajad jäävad eriliselt meelde, siis jäävad tüdrukud mõttesse ja ei oska kedagi eriliselt eelistada – kõik olid head. Klassijuhataja Lea Tooming teenib siiski teistest rohkem plusspunkte. “Jah, temale oleme tõesti väga tänulikud,” ütlevad tüdrukud.

Klassijuhatajal on nii medalistide kui ka kõikide teiste oma koolilõpetajate üle hea meel.

“Karolin on loomult väga tagasihoidlik ja kinnine tüdruk. Kolme gümnaasiumiaasta jooksul on ta liikunud väga sügavuti, olnud väga täpne pidama kinni tähtpäevadest ja õppeülesannetest, näidanud end põhjaliku töötegijana,” kiidab Lea Tooming kullatüdrukut.

Mõlemad tüdrukud ei välistanud mõtet ka välismaale tööle või elama minekust. Kuid esialgu peab Karolin plaani astuda sügisel Tartu Ülikooli infokorraldust ja dokumendihaldust õppima. Ave vähemalt esialgu kõrgkooli minna ei plaani. Teda ootab juba juulis ripsmetehniku töökoht Kelli Ilusalongis. “Tahaks õppida kosmeetikuks,” ütleb Ave.

Ave

Karolin