Hõbemedalist Noella-Madleen Pärn Vaadatud 7297 korda

- Kool meedias

Treenisid ühe aasta Kanadas Torontos võimlemisklubis Kalev Estienne ning õppisid individuaalprogrammi alusel. Ega see hõbemedal sul kergelt kätte ei tulnud...

Eks ikka oli pingutus suurem. Pidin üksi endale materjali selgeks tegema ning tööd järele vastama. Seadsin juba 10. klassis hõbemedali eesmärgiks, kuid 11. klassis, kui Kanadas elasin ja koolist palju puudusin, kadus motivatsioon. Raske oli ka 12. klassi algus, kuid nüüd, kevadel suutsin siiski hõbeda välja pingutada ja olen selle üle väga õnnelik.

Kuidas õppetöö treeningute kõrval edenes?

Kõige suuremat peavalu tekitas matemaatika, sest see on aine, mida naljalt iseseisvalt ära ei õpi. Sain ärasõites kaasa kõik kontrolltööd, lahendasin neid seal olles ja satsin meili teel õpetajale tagasi. Teistes ainetes vastasin Eestis olles, samuti saadeti mulle ülesandeid ka meilitsi. Kõige pingelisem oli veebruar, kui kahenädalase kodusviibimise ajal ainult õppisin ja õppisin... Olen väga tänulik vastutulelikele õpetajatele. Usun, et mõnes suuremas koolis poleks selline asi kõne alla tulnud.

Aasta Torontos oli töine ja tulemuslik. Võitsid rühma Rhythmic Expressions koosseisus Nelja Kontinendi Meistrivõistlused ja saavutasite Moskva MMil 7. koha. Missuguseid kogemusi andis sulle see aasta?

Kogemus oli imeline ning nagu öeldi, oli toona see rühm läbi aegade kõige tugevam ning tulemused parimad. Olen väga rahul, et mul oli selline võimalus. Nii võistleja kui ka treenerina nägin, kuidas tehakse tööd ning suhtutakse alasse teisel pool maakera. Sealses heaoluühiskonnas ei ole pinget ja tulemuste jahtimist, pigem nauditakse võimlemise ilu ning reisimist. Sain palju iseseisvamaks ning juurde toredaid rahvusvahelisi sõpru.

Õppimise kõrval oled ka treener Airi võimlemisklubis. Mis köidab treeneritöös?

Eks ikka lõpptulemuse nägemine pärast pikka ja rasket tööd. Ka lapsed saavad üha enam kallimaks. Tuju teeb heaks, kui saali astudes jooksevad vastu rõõmsad näod ja kallistavad. Koostasin rühmadele uued kavad ning edaspidi tahaksin rohkem treeninguid anda. Seni on selleks olnud aega vaid paaril korral nädalas, kuid nüüd, kui ülikooli lähen, püüan rohkem laste juures käia.

Mis eriala õppima lähed?

Füsioteraapiat ja just seetõttu, et sportlasena huvitab mind väga anatoomia ja füsioloogia. Suurim unistus on aidata sportlasi.

Missuguseid väljakutseid edaspidi elult ootad?

Põnevaid võimalusi välismaal, nagu seda oli Toronto aasta. Loodan ka, et minu tulevased õpingud ja töökoht oleksid põnevad ning et ma tegeleksin sellega, mis mulle tõeliselt meeldib. Spordis ma enam tulemustele ei keskendu, pigem käinlihtsalt jooksmas, et enesetunne oleks hea. Üheks unistuseks on ka ülikooli kõrvalt rahvatantsuga tegelema hakata.

Missugused plaanid on suveks?

Koostan veel mõned võimlemiskavad, aga muidu tahaks ikka puhata, reisida ja jooksmas käia. Osalen päris mitmel maratonil, seega peab ennast vormis hoidma.

Küsis Milvi Kapaun