Olete jõudnud meie vanale veebilehele. Uus Elva Gümnaasiumi veebileht asub lingil https://elvag.edu.ee/

Otsing

Rubriigid

2.C klass matkas ürgses looduses Vaadatud 6853 korda

- Klassilood

28. aprillil 2015 oli võimalus 2.c klassil minna Vitipalu ügrsesse metsa matkale, et uurida ja oma silmaga näha, kuidas tegutsevad erinevad metsaelanikud. VVV SA alustas sellel kevadel uue õppeprogrammiga teemal “Kobras”, milles oli ka meie klassil võimalus osaleda.   

Programmi käigus tutvutakse kopra eluviisidega ja tegevusjälgedega, matkatakse kopratammideni ja pesadeni. Meil õnnestus näha kopra suurt tammi, mis oli kahjuks inimeste poolt ära lõhutud. Talvel oli ilmselt metsaomanik langetanud puid ja selle tegevuse käigus oli avastatud ka koprapere ilus käpatöö ning see oli lammutatud, et jõe vesi saaks vabalt voolata ja kopra tekitatud üleujutused ei kahjustaks tema metsas kasvavaid puid. Selle kopratammi juurde pääsemiseks pidime kõigepealt kõndima pool tundi tundmatut metsateed, matkama läbi soolappide ja ainus tugev maa jala all olid mätastarnad –“pokud”. Suureks abiks olid meile õiged jalavarjud – kummikud, tänu millele meil jalad kuivaks jäid ja saime vabalt läbi soise maastiku matkata. Lapsed pidid olema üksteise suhtes tähelepanelikud ja järgima matkal liikumise nõudeid - mõnes kohas saime liikuda ainult hanereas ja väga täpselt üksteise järel sammudes.

Lapsed said matka käigus teada, kuidas koprapere omale elupaiga ehitab, kuidas muretsetakse toitu ja pesamaterjali, kes on tema vaenlased ja sõbrad, kuidas koprapere koos elab ja millised on nende peretraditsioonid. Lapsed said lähemalt vaadata ja katsuda kopra koljut, oranže pikki esihambaid ja uurida tema karva ehitust, katsuda saba ja sugemisküüniseid.

Saadud teadmiste kinnistamiseks mängiti erinevaid koprateemalisi liikumismänge, mida lapsed väga nautisid. Tagasiteel bussi oli meie saatjaks vihmasadu, mille eest püüdsime varju leida. Saime teada, et kõige parem kaitse tugeva vihma eest on suured kuused, mille all võib vabalt rahus istuda. Kahjuks ei olnud kõik lapsed varustatud vihmakeepidega ja seetõttu muutus mõni laps väga märjaks ja tuju tusaseks. Kuid hoolimata märjast ilmast oli meil kõikidel väga palju uusi teadmisi ja kogemusi, kuidas liikuda grupiga soos, kus leida varju, kui on väga suur vihmasadu, kuidas anda sooja kaaslasele, kes unustas ilmale vastava riietuse. Kinnitust sai meie klassi peamine matkalause, et “ei ole halba ilma, vaid on valesti valitud riietus”.