2.C klassi õpilased osalesid teaduskonverentsil Vaadatud 6380 korda

- Klassilood

Hullu Teadlase I teaduskonverentsi lõppvoor "Imeline ilm" toimus 23. aprillil 2015 Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis, kus osalesid žürii poolt valitud 13 parimat Tartu linna ja maakonna 1.-3. klasside ilmastikunähtuste uurijate gruppi, kes tegid oma uurimusest ka suulise ettekande. Teaduskonverentsil osalemiseks tuli 2-6 liikmelistes gruppides läbi viia praktilised ilmavaatlused ning vormistada need uurimistööna.
Meie klassi kolmest planeeritust uurimistööst osales konverentsil vaid üks töö. Teemal "Imeline ilm: õhutemperatuur" - autoriteks Simoona Jesin ja Janette-Liis Pikas, kes said oma esimese uurimistöö kirjutamise eest eriauhinna - tublid kodukoha ilma uurijad. Lisaks oma töö ettekandele oli vaja vastata ka konverentsi liikmete täpsustavatele küsimustele esitletud uurimistöö kohta.
Päevajuhiks oli Hull Teadlane, kes tegi vahepauside ajal vahvaid katseid. Päev lõppes Hullu Teadlase kabinetis erinevate tegevustega.
Tartu maakonnast osales konverentisl 4 gruppi - 2 gruppi Puhja Gümnaasiumist, üks grupp Juhan Liivi nimelisest Alatskivi Keskkoolist ja üks grupp Elva Gümnaasiumist.Kolm peaauhinda läks seekord Tartu linna koolidele.
Kõik lapsed ja nende juhendajad said tänukirjad ja väikesed meened. Üritus oli väga kogemusterohke nii õpilastele kui ka juhendajatele. Simoona ja Janette-Liis soovisid ka järgmisel aastal sellel üritusel osaleda.

Lisaküsimused uurimistööle.