Olete jõudnud meie vanale veebilehele. Uus Elva Gümnaasiumi veebileht asub lingil https://elvag.edu.ee/

Otsing

Rubriigid

Tarmo Post: Elva gümnaasiumi tehnoloogiakeskus on Eesti tipus Vaadatud 7730 korda

- Kool meedias

Elva gümnaasiumi direktori sõnul on viimaste aastate jooksul tehtud olulised investeeringud viinud selleni, et Elva kooli tehnoloogiakeskus kuulub vabariigi parimate hulka.

“Püüame anda õpilastele ülevaate tänapäevastest tööriistadest ja materjalidest ning nende kasutamisest,” sõnas direktor. “Peamiseks eesmärgiks on iseseisva mõtlemise ja otsustusjulguse arendamine.”
 

“Meil on kasutada puiduklass, metalli- ja elektritööde klass, algõppe klass, keevitustöökoda ja sepikoda, “ loetles direktor. “Puiduklassis on olemas kõik vajalikud tööpingid: saed, nii ketas-, lint-, nurga- kui ka võnksaed. Samuti höövlid (riht- ja paksushöövel), lihvimismasinad (ketas- ja lintlihvija), puurpink, puidutreipingid ja terituspingid.”
 

Lisaks on kõigi masinate juures on ka laastuimurid. Metalliklassis on treipingid ja metallilõikepink, seal asub ka punktkeevitusseade ning on olemas töökohad jootmiseks. Keevitustöökojas on olemas käsikaarkeevituse ja kaitsegaasis keevitamise seadmed.

Tehnoloogiakeskus sündis 2006. aastal, kui endised tööõpetuse ruumid Euroopa Liidi toel renoveeriti, uuendati kogu tööpingipark, soetati kõik vaaminevad tööriistad ja täiendati tööriistavaru. Praeguse kuju võttis keskus 2012. aastal.

http://elva24.ee/