Elva kool sai vilistlaste toel väikekandled Vaadatud 8822 korda

- Kool meedias

Tänu Elva Gümnaasiumi juhtkonna ja vilistlaskogu toetusele on võimalik Elva Gümnaasiumi muusikatundides edaspidi mängida väikekannelt.

Nimelt tellis kool koostöös vilistlastega Võrumaa kandlemeister Mihkel Soonelt 12 D-duur väikekannelt, mis valmisid ja said koolile üle antud 30. märtsil 2015. Neist üheksa on valmistatud kuuse- ja kolm männipuust.

Ühe pilli valmimiseks kulub pillimeistri jutu järgi kolm nädalat ehk kokku umbes 10 töötundi. Esimesel nädalal toimub töö pakuga, suurem osa freesimisest ja käsitööst. Teisel nädalal kaane tegemine, liimimine, pilli viimistlemine ja õlitamine. Kolmandal nädalal pilli kaunistamine, keelte panemine ja häälestamine. Kõiki pille kaunistavad eriilmelised puuritud või saetud mustrid.

Lähipiirkonna naaberkoolidest Kambja ja Unipiha kooli õpilased mängivad ka Mihkel Soone poolt valmistatud väikekanneldega. Kokku on Võrumaal elav pillimeister valmistanud hetkearvestuse põhjal 166 pilli.

Elva Gümnaasiumi muusikaõpetaja
Ehtel Kuldvere-Vent