Ettelugejad

Toomas Järveoja 6.b klassis
Autor: Ilme Mõttus

Ettelugemispäev II kooliastmes Vaadatud 3000 korda

17.oktoobril tähistasid II kooliastme õpilased rahvusvahelist ettelugemispäeva. Ettelugejateks olid  meie kooli 11 vilistlast.  Kooliastme noorimatele lugesid Kristi Koppel, Inna - Inga Kalmus, Kaja Lepik, Kersti Veskimäe ning Evelin Toom. Kõige vanemate klasside õpilaste  ette astusid Toomas Järveoja, Jüri Haamer ja Aire Pajur. 5. klassidesse olid rõõmuga nõus lugema tulema Ülle Pekk, Pille Tani ja  Taimi Juhkam.

Juttude valikut inspireeris sel korral Euroopa kultuuripärandiaasta ja Eesti rahvuslooma valimisel pjedestaali kõrgeima koha  vallutanud hunt.

4. klassides loeti Jaak Kõdari raamatust “Kriimureinulised reisid” ette katkendit “Kriim ja Rein Tallinnas”. 5. klasside õpilased  kuulsid katkendit Rudyar Kiplingi raamatust “Mowgli” ning 6. klassid kahte katkendit Harri Jõgisalu raamatust „Lugusid vanalt  Läänemaalt”.

Enne lugemist rääkisid kõik vilistlased natuke ka endast ning õpilased said külaliste käest küsimusi küsida. Pärast lugemist täitsid lapsed rühmades töölehte, mille olid ette valmistanud eesti keele õpetajad. Töölehtedel said õpilased ise raamatukaane  kujundada, täherägastikust sõnu otsida, küsimustele vastata ning palades kuuldud vanaaegseid väljendeid oma sõnadega  seletada.

Täname kõiki ettelugejaid, ürituse korraldajaid ja üritusele kaasaaitajaid ning soovime kõikidele põnevaid hetki raamatute seltsis!

Toomas Järveoja 6.b klassis
Autor: Ilme Mõttus