Suurepärased tulemused füüsikaolümpiaadi piirkonnavoorus! Vaadatud 1161 korda

18.jaanuaril kogunesid füüsikahuvilised õpilased Eesti erinevates piirkondades, et panna oma teadmised proovile füüsikaolümpiaadi piirkonnavoorus. Tartumaa piirkonnavoorus näitasid Elva Gümnaasiumi õpilased väga kõrget taset.

Võistlustööd olid koostatud kahele vanuserühmale- gümnaasiumile ja põhikoolile, eraldi peetakse arvestust ka kõikide klasside osas. Osalejatel tuli viie tunni jooksul lahendada viis teoreetilist ning üks praktiline ülesanne.

Ülesannete ja lahendustega saate tutvuda SIIT.

9. klasside arvestuses kuulus Elva Gümnaasiumi õpilastele esimesed neli kohta. Esikoha ühepunktilise eduga võitis Mattias Timm Rast (9.c), talle järgnes kohe Ander Pavlov (9.b). Kolmanda koha võitis Anders Aksjonov (9.c) ning neljanda koha Maria Ojassaar (9.c).

8. klasside kaksikvõdu tagasid Karl Jan Riisaar (8.c) ning Teele Tempel (8.c), napilt pidi neljanda kohaga leppima Joonas Teder (8.c). Esikümnesse jõudsid veel Mikk Lepp (VI koht, 7.c), Jaana Sommermann (7. koht, 8.c), Maria Kuris (8. koht, 8.c), Ott Kruuse (9. koht, 7.c) ja Otto Treial (10. koht, 7.c). Suur lisakiitus 7. klassi õpilastele, kes käisid jõudu katsumas endast aasta vanematega.

Ander Pavlov (9.b) võttis sellel korral eriti suure väljakutse, lahendades 5 tunni jooksul nii gümnaasiumi kui ka põhikooli ülesandeid. Lisaks põhikooli üldarvestuse teisele kohale võitis ta teise koha ka 10. klasside arvestuses. Väljakutse võttis poiss vastu seetõttu, et põhikooli arvestuses oli tal koht lõppvooru sügisel füüsika lahtise võistluse põhjal juba tagatud.

10. klasside arvestuses jõudis esikümnesse lisaks Anderile veel ka Kevin Siirak (10. koht, 10.RE).

Põhikooli üldarvestuses  kuulusid 5 esimest kohta meie õpilastele: Mattias Timm Rast (I koht), Ander Pavlov (II koht), Karl Jan Riisaar (III-IV koht), Anders Aksjonov (III-IV koht), Teele Tempel (V koht). Esikümnesse mahtusid veel Maria Ojassaar (7. koht) ja Joonas Teder (9. koht). Gümnaasiumi üldarvestuses võitis Ander Pavlov kõrge neljanda koha.

Sellel aastal on praeguse seisuga koha lõppvoorus taganud juba kolm Elva Gümnaasiumi õpilast: Mattias Timm Rast, Ander Pavlov ja Teele Tempel, teiste võimalus selgub kuu jooksul.

Õpilasi juhendas õpetaja Geil Siim

Palju õnne!