Joonistame emakeelt Vaadatud 4968 korda

Konkurss „Joonistame emakeelt“ korraldati 21. veebruarist 7. märtsini. Osaleda said kõik kuni 18-aastased lapsed ja noored. Töödes võis kasutada erinevaid kunstitehnikaid ja -stiile. Joonistuskonkursi eesmärk oli pöörata laste ja noorte tähelepanu emakeelele ning panna nad natuke mõtlema emakeele olemusele ja olulisusele. Konkurss oli osa emakeelepäeva tähistamisest Tartu ülikoolis.

Tartu ülikooli kunstide keskuse korraldatud ülevabariigilisele laste ja noorte joonistusvõistlusele „Joonistame emakeelt“ saadeti kokku 165 tööd.

Kõikidest laste ja noorte saadetud töödest on Tartu ülikooli kunstide keskuse Facebooki lehel avatud fotogalerii. Ära märgitud tööde arv sõltus esitatud tööde arvust vastavas vanusegrupis.

13–16-aastaste 7.– 9. klassi noorte vanusegrupis laekus konkursile kokku 17 tööd. Nende hulgast valis žürii välja ühe auhinnaga ära märgitud töö, mille autoriks on Elva Gümnaasiumi 9b klassi õpilane Kettlin Sirk.

Palju õnne!