Võistkond BLG
Autor: Evelin Toom

Eesti finalistid
Autor: Internet

Elva Gümnaasiumi õpilased pääsesid rahvusvahelise võistluse eelvoorust finaali Vaadatud 1880 korda

Elva Gümnaasiumi õpilased osalevad rahvusvahelisel õpilasvõistlusel "Energy Advice". Võistlus on mõeldud 6.-9. klassi noortele.

Eelvoorus osales 220 tiimi - 150 Lätist ja 70 Eestist. 7. oktoobrist- 11. novembrini igal esmaspäeval saadeti meile uued ülesanded. Võistluse eelvooru periood on olnud pingeline ja närvesööv. Ülesandeid oli kokku viis ja neist kõige raskem oli 1-3 minutiline videoklipp:  Tegime videoklipi ka inglise keeles. Suur tänu kõikidele, kes videoklipi tegemisele ja valmimisele kaasa aitasid!

Olime üks kümnest võistkonnast, kes edasi finaali pääses. Jaotus oli võrdne: viis võistkonda Lätist ja viis Eestist. Olime õnnega kokku sattunud ja pääsesime finaali, mis toimub 25. jaanuaril 2020 AHHAA Teaduskeskuses.

Lätist pääsesid edasi: “Droseli” (Viesites vidusskola)
“Latvies virs videja” (Valmieras Valsts gimnazija)
“Stiprie”  (Rigas 66. speciala vidusskola)
“TAM” (Punu pamatskola)
“Veja sparni” (Rigas 66. speciala vidusskola)

Eestist pääsesid edasi:
“KAK”
  (Sillaotsa Kool)
“meidhuvitab MHG” (Miina Härma Gümnaasium)
“Energeetikud” (Valga Põhikool)
“BLG” (Elva Gümnaasium)
“Lümanda Säästjad” (Lümanda Põhikool)

Žürii tagasiside eelvoorust: ”Kokku oli meeskondadel võimalik saada 80 punkti. Kuna õpilastel oli võimalik kasutada ka lisamaterjale, siis teoreetilised ülesanded sooritati valdavalt maksimumpunktidele (ristsõna, sõnarägastik, mõistete ja piltide kokkuviimine). Ülesanded, mis jätsid ruumi rohkem iseseisvaks tööks ja loominguliseks mõtlemiseks, aitasid paremini välja tuua võistkondade pühendumist ja soovi eristuda. Üsna sage oli ka see, kus punkte läks kaotsi seetõttu, et ei oldud piisavalt tähelepanelikud. Näiteks ka ülesannete failide korrektne nimetus ja vormistus on oluline.”

Õpilaste tehtud videoklippe ning plakateid jagatakse lähiajal ka projekti Energy Advice Facebooki lehel ning Tartu loodusmaja kodulehel. Võitjameeskonnale on peaauhinnaks elektritõukerattad - igale tiimi liikmele enda oma.

Meie tiimi kuuluvad Berit Mõistus (6.c), Liisa Aunap (7.a) ja Gerlinde Vallikivi (6.c). Sellest ka meie tiimi nimi BLG.

Berit: “Minu arust oli kõik väga äge. 16. detsembri hommikul arvasin, et närvid on läbipõlemisohus. Ma avastasin, et oleme sisse saanud Eesti viide parimasse gruppi ja ma hakkasin õnnest nutma.”

Liisa: “ Minu arust oli kogu see protsess väga huvitav, pingeline ning närvesööv. Tänu sellele võistlusele sain ma ka üsna palju uusi teadmisi juurde. Ma olen meie kõigi üle nii uhke, et me saime 70-st koolist esimese viie hulka ja muidugi seda tänu meie meeskonnatööle ja õp Evelin Toomile, kelle abita ei oleks sellel asjal olnud mingit jumet. Muidugi ka ilma arvutiõpetaja Alarita poleks saanud me seda videot kokku. Aga nüüd finaalis peame me andma endast 110%. Seal me võistleme kõikidest kõige parimatega.”

Gerlinde: “Minu arvates oli äge juba see, et me üldse võistlusest osa võtsime. Ja ma ei oleks osanud arvatagi, et me finaali pääseme. Minu jaoks on see suur samm edasi, kui võistelda Eesti ja Läti vahelisel võistlusel ja sealt edasi kümne parima hulka saada. 16. detsembri hommikupoolikul ootasime hinge kinni pidades tulemusi, mis tulid aga alles õhtul. See hetk, kui teada saime oli võimas. Mina hakkasin nutma ja ma ei olnud (õnneks) ainuke. Minu poolt suured tänud kõigile, kes meid aitasid. Eriti õpetaja Evelin Toomile. Nüüd alles põhitöö hakkab, sest tuleb võistelda parimatega ja töökeeleks on inglise keel.”

Tekst: Berit Mõistus, Liisa Aunap, Gerlinde Vallikivi (BLG)

Eesti finalistid
Autor: Internet