3.b klassi lapsed olid õpetaja abilisteks Vaadatud 5328 korda

- Huvitav ainetund

3.b klassi lapsed tulid õpetajale eelkoolitundi appi. Tund oli planeeritud toimuma nutiklassis ja tahvelarvutite kasutamisega. Siin kuluski õpetajale abi marjaks ära. Tegelikult olid lapsed juba ka detsembrikuus eelkooli lastele abiks olnud. Siis oli meil jõuluteemaline nutitund.

Seekordne tund oli loodusteemaline. Alustuseks panime rosinad tantsima. Seejärel  rääkisime loomadest ja lindudest. Oma teadmisi sai proovile panna Kahooti-mängus. Väikesed õppurid mängisid täie lusti ja kirega. Suured abilised aitasid neid tahvelarvutiga seotud küsimustes - aitasid programmi avada, vajalikke numbreid ja nimesid sisse trükkida ning juhendasid ka mängus. Lugesid ette vastusevariante ning abistasid lapsi nii, kuis said.

Pärast tegelesime Quiveri-programmiga. Värvisime valitud looma pilti ning "panime" looma liikuma, Ka siin kulus abiliste tugi ära. Nii vahva oli näha väikese õppuri üllatust täis silmi, kui pildil värvitud loom püsti tõusis, silmi pilgutas ja liikuma hakkas.

Noored abiõpetajad aga said kogemuse, mismoodi paistab tund õpetaja poolelt. Et see polegi nii lihtne. On hoopiski tõsine töö. Sellele vaatamata avaldati soovi ka järgmisel korral appi tulla.

AITÄH tublidele abilistele: KEITY-LOTTALE, KARL-GUSTAVILE, STENILE, AIRON-MATTIASELE, HENRYLE ja MIHKLILE!

Tekst: Külli Korol