4.a ja 4.c klass loodusõpetus Vaadatud 4882 korda

- Huvitav ainetund

Selles tunnis tegid õpilased praktilist tööd mikroskoopidega. Kõigepealt õppisime selgeks mikroskoobi osad. Seejärel õppisid lapsed kasutama valgusmikroskoopi ja digitaalset mikroskoopi, tutvusid ka vanemate peegelmikroskoopidega. Sellest õppeaastast on koolis olemas ka dokumendikaamera, mida sain katsetada, et lastele preparaadi tegemist läbi projektori demonstreerida.

Iga laps sai vaadata 3 erinevat preparaati (sibulakoor, sammal, juuksekarv), mis oli enne tundi paigutatud erinevate valgusmikroskoopide alla ning õpilased pidid need joonistama töövihiku harjutusse. Praktilise töö käigus õppisid lapsed iseseisvalt ka preparaate valmistama ja neid ise mikroskoopidega vaatlema.

See tund oli mõlema klassi õpilastele väga tegevusrohke ja põnev. Õpilased olid väga leidlikud, mida prepareerida ja vaadelda ning läbi digimikroskoobi ka teistele klassikaaslastele näidata.