MINITEADUSKOOLI algus Vaadatud 9834 korda

- Õppetöö

Esmaspäeval, 25.jaanuari varahommikul kogunesid Elva Gümnaasiumi 2.b klassi õpilased  Puiestee tänava koolimaja III korruse laboriklassi. Kui õppenädala esimese päeva koolikott juhendaja soovitusel laboriruumi seina ääres endale mugava koha leidis, saigi miniteaduskool alguse.

Stardipauku ei kõlanud, kuid loodame, et põnevalt keerukas ja salapäraselt kaasahaarav tegevus viib iga loodusteaduslikus maailmas seiklema asunud noore õppeaasta lõpuks võitjana finišisse. Auhinnaks on uued ja väärtuslikud kogemused, oskused ja teadmised.

Ühe koolitunni jooksul sai osaleja meelde tuletada varem omandatud oskusi – kuidas paberit voltida, sellest erineva kujuga kehi välja lõigata ning need seejärel omavahel liimi abil ühendada. Kui kohtumise algus meenutas lastele tööõpetuse tundi, siis kõik, mis järgnes, oli juba uus.

Kaheliikmelistes gruppides oli igaühel võimalik oma sõbrale keelt näidata, eks ikka selleks, et teada saada, milline koht meie maitsemeele peamisel organil, suus asuval keelel, tajub maitseid: soolast, mõru, haput ja magusat. Usume, et maitsestatud vatitikud osalesid lastega püsivust vajavas eksperimendis sama rõõmsalt kui  naeruse suu avanud poisid ja tüdrukud.

Kui katsed õnnelikult sooritatud, oli kõigil võimalus saada teada ka päris õiged vastused.  Üks tund tõsist teadustööd ning 2.b asemel astusid uksest sisse 1.b loodushuvilised, et samamoodi liikuda uuel rajal, loodusseaduste mõistmise teel.

Algus tehtud, uued sammud ootavad ees. Loodusainete õpetajad Kaja Kalmus, Geil Siim ja Janno Mäeotsa on koos algklassiõpetajate Ave Suguli ja Külli Koroliga käesolevaks õppeaastaks planeerinud 1.b ja 2.b loodusklassi õpilastele kuni 6 erinevat seiklust täis koolitundi. Kui septembri alguses tekkinud idee kogus pikalt hoogu ning ei tahtnud miskipärast veerema asuda, siis jaanuaris saime „kodarad“ sirgeks painutatud ning uut õppeaastat silmas pidades oleme juba järgnevateks kohtumisteks paberile saanud 18 uut tegevust, mida koos noortega loodust tundma õppides läbi viia.

2016.aastal stardime veel enne, kui lehed puudelt varisema hakkavad, ning arvame, et kui täna on noortele uusi ja huvitavaid hetki pakkumas kolm juhendajat, vajab noor uute õpetajate lugemiseks juba kahe käe sõrmi.

Meil on unistus kohata üha enam lapsi, kes ütleksid särasilmil: „Loodusteadus on lahe“.

Loodusainete õpetajad Kaja Kalmus, Geil Siim ja Janno Mäeotsa