Selle aasta võidutiim - 12.klass (Kristjan Pühvel, Aron Talvik, Romeld Hugo Vanker,  Rain Sülla, pildilt puudub Karita Karjus)
Selle aasta võidutiim - 12.klass (Kristjan Pühvel, Aron Talvik, Romeld Hugo Vanker, Rain Sülla, pildilt puudub Karita Karjus)
Autor: Mandi Soome

Maastikuvõistlus Tornist Torni Vaadatud 7163 korda

Eelmise nädala reedel, 29. septembril toimus Elvas juba kolmandat aastat maastikuüritus “Tornist torni”.

Elva Gümnaasiumi 11. klassi õpilaste seas on selle ürituse iga-aastane korraldamine muutunud traditsiooniks. Kolm aastat järjest on võtnud selle ürituse korraldamise enda kanda erinevad koosseisud 11ndatest klassidest. Sel aastal olid  ürituse eestvedajad Kaisa Hanko, Marianne Tavits ja Laura Liis Kukk.

Võistlus ise näeb välja nii, et  pärast lühikest võistlusjuhendi selgitamist koolimajas toimetatakse 6-liikmelised võistkonnad starti, mis asub Vitipalus. Finish asub Elva suusahüppetornis. Stardipunktis toimub alati lõbus soojendus ning siis algab väikeste vahedega võistkondade rajale laskmine. Võistkonnad saavad enda käsutusse kaardi, kus on märgitud läbitavad punktid. Nendes on põnevad ülesanded, mis nõuavad kaardilugemisoskust, täpset silma lasketiirus, head tiimitööd paadis ja palju muud.  Kuigi enamik ülesandeid on  mingil määral seotud kodanikukaitse suunaga, on osalema  kutsutud kõik huvilised.

Ülesannete sooritamise eest antakse  punkte ning kogunenud punktisumma järgi kujuneb edetabel. Sel aastal olid kõik kolm paremat  Elva Gümnaasiumist - 3. koht 11. klassi II võistkond, 2. koht EG õpetajad ja 1. koht 12. klass.

Võistluse “Tornist torni“   korraldajad tänavad kõiki abilisi ja sponsoreid: Marepleksis tehti omanäolised ja ilusad karikad,  Ragnar Vutilt saime diplomite tarbeks kauni droonifoto,  Elva Kultuur täitis meie kingikotid armsate meenetega ja Elva Gümnaasium toetas omalt poolt tõhusa koostööga. Samuti täname väga Kaitseressurside ametit ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutusi.

Võistleja Rain Sülla kommentaarid: “ See on positiivne  kui noored üritavad luua uusi traditsioone. Muidugi on Tornist torni alles algus faasis aga see tähendab ainult seda, et on kuhu areneda. Ise olen osalenud sellel võistlusel kaks korda. See aastane võistlus oli ilma poolest parem kui eelmine aasta. Aga ilmal ei ole mingit rolli sellisel üritusel, vahet pole sadagu lund või pussnuge aga mina osaleks veel.

Hommikul oli motivatsioon laes, et lähen võitma. Kohale jõudes nägin,  kui palju inimesi saalis on, ning siis võttis veidi jahedaks aga araks ei löönud sellegi poolest. Stardis oli meie meeskond esimene. Algus läks hästi, aga kolmandat punkti otsides eksisime pisut ära. Tegime 15 minutit suurema ringi. Peale seda viga langes meie võistkonna motivatsioon tunduvalt. Hakkasime rahulikumalt võtma, mõtlesime et niikuinii võimalust võita enam pole. Tegime rahulikult. Tuli 10.punkt, mis kaardil oli ühes kohas aga tegelikkuses oli 300m eemal. See tõmbas motivatsiooni veel alla. Meeskonna liikmed juba olid alla vandumas, aga läksime võiduka lõpuni. Eelviimases punktis selgus, et oleme ühe koha tagasi teinud. See andis korraliku tõuke ja sundis pingutama. Lõppu jõudes olid emotsioonid meeliülendavad.  Koolis tulemuste ootamine oli agooniline, me ei teadnud kes võidab. Õhus oli pinge. Kui hakati tulemusi ette kandma ja viimase koha saajad olid ette läinud, siis minul langes kivi südamelt. Kui oli järg esikolmiku käes, siis ma arvasin, et midagi on valesti, et me olime päris viimaseks jäänud ja me ei saa midagi. Aga kui öeldi, et võitjad on Elva gümnaasiumi 12.klass siis ei osanud ma kuidagi reageerida. Alati tuleb minna ja ära teha isegi siis, kui meeskonna liikmed on vigastatud, kõigil on külm ja märg. Maha ei tohi jätta kedagi isegi kui see nõuab muid ohvreid.

Ma arvan, et selliseid militaar- maastikuvõistlusi võiks rohkemgi olla. Oli igati lõbus ja tore päev. Aitäh!”

Valga tiim lasketiirupunktis laskmas  Foto:Marianne Tavits

10.klassi tiim lahendamas kaardipunktis ülesannet Foto: Marianne Tavits