Ettelugemispäev
Autor: Eve Vaigu

Ettelugemispäev Elva Gümnaasiumis Vaadatud 5413 korda

20. oktoobril tähistatakse Eestis ettelugemispäeva. Meie koolis tähistati sel aastal seda päeva 19. ja 20. oktoobril. 19. oktoobril olid ette lugejad 4.-6. klassides ning 20. oktoobril 1.-3. klassides.

4. ja 5. klassidesse olid ette lugejateks kutsutud Valguta kooli õpilased ning 6. klassidesse meie oma kooli neli abiturienti. Kõikides 4. klassides loeti ette katkendit A. Kivirähki raamatust "Oskar ja asjad", 5. klassides S. Rannamaa raamatut "Kadri" ning 6. klassides I. Tomuski raamatut "Inglid kuuendas b-s". Pärast lugemist täitsid õpilased kuuldu kohta töölehe, mille olid ette valmistanud eesti keele õpetajad.

1.-3. klasside lapsed kuulasid lustakaid lugusid Puiestee õppehoone õpilaste esituses. Pärast jutu kuulamist said väikesed oma emotsioone kuuldust väljendada paberile joonistades. Kõiki algklassides kuuldud jutte saab lugeda koridoris olevatelt stendidelt ning vaadata laste loodud illustratsioonide näitust.

Täname Valguta kooli direktorit Kaja Lepikut ja Puiestee õppehoone eesti keele õpetajat Mare Lillakut, tänu kelle koostööle tore päev toimuda sai.