Koos 9. hooaja raketlasega

Ootame salvestust

Koos žüriiliikmetega

Preemiareis "Rakett 69" finaalsalvestusele Vaadatud 1488 korda

5.-6. klasside õpilased osalesid 8. veebruaril Tartus "Intellektika 2019" gravitatsiooniautode ehitamise võistlusel. Võistluseks aitas õpilasi ette valmistada tööõpetuse õpetaja Jaanus Sinimäe. 5.c klassi õpilaste Berit Mõistus, Robert Rocco Voitk ja Gerlinde Vallikivi ehitatud auto “BRG” oli päeva kiireim masin ja seetõttu võideti peaauhinnaks “Rakett 69” finaalsalvestusel osalemine. Kaasa sõitsid ka need õpilased, kes saavutasid gravitatsiooniauto ehitamise võistlusel 2.-3. koha ning sügisel käisid Tallinna Tehnikakõrgkoolis Goldbergi masina ehitamise võistlusel (Liisa Aunap, Aleksander Tigane, Hardo Jürjens, Erik Tõnn Rast, Karl-Gustav Toom). Preemiareisi pidime peaaegu kaks kuud ootama ja 9. hooaja võitja nime veel kuu aega enda teada hoidma. Aprillikuu teisel päeval toimuski Tallinnas Energiakeskuses kauaoodatud 9. hooaja finaalsalvestus.

Tallinnasse sõitsime juba hommikul, et tutvuda lisaks veel pealinna vaatamisväärsustega. Külastasime Eesti Meremuuseumi Lennusadamas mänguväljakut, erinevaid laevu ja ka 100 aastast jäämurdjat “Suur Tõll”. Põikasime läbi ka Kultuurikatlas toimunud Töö- ja Karjäärimessilt, seejärel jalutasime Energiakeskusesse ning ootasime salvestuse algust.

Finaalsalvestuse tulemust pidime koolikaaslaste eest saladuses hoidma kuni 4. maini, kui lõppenud on ka ETV-s finaalsaade, sest aprilli algul olid mängus veel peaaegu pooled mängijad. Sellised olid salvestusreeglid. Finaali olid võistlema jäänud Nõo Reaalgümnaasiumist Annika Jaakson ja  Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilane Tiago Golub. Rube Goldbergi masina töö pidi kestma 105 sekundit, Tiago masin jõudis tulemuseni 0,1 sekundilise täpsusega. Kahjuks Annika ahelreaktsioonimasina töö katkes enne lõppu jõudmist, kuid oli huvitavama lahendusega.

Peale salvestust saime õnnitleda ka mõlemaid finaalis osalejaid, koos Tiagoga ja žüriiliikmetega vestelda ning jäädvustada mõned fotod. Salvestuse käigus saime uusi teadmisi ja kogemusi, kuidas teha veel põnevamaid ahelreaktsioonimasinaid, kuidas toimub selle saate salvestamine. Alles maikuu esimese nädala laupäeva õhtul nägime, missugune materjal saatesse oli alles jäänud sellest pikast salvestusajast.

Enne pealinnast väljumist nägime T1 katusele paigaldatud Euroopa ainulaadset valgusmänguga uut vaateratast. Kahjuks sellel ajal vaateratas veel töös ei olnud ja selle toredust ise proovida ei saanud. Koju tagasi jõudsime enne keskööd, sest salvestusaeg oli planeeritust pikem.

Ootame salvestust

Koos žüriiliikmetega