Intervjuu vilistlasega Joosep Matjus Vaadatud 7043 korda

- 105 vilistlaslugu

1. Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist?

Pärast kooli lõpetamist avanes mulle võimalus töötada Rein Marani filmi juures operaatorina, looduses olemine ja metsloomade filmimine sobis minu natuuriga hästi ja ma otsustasin proovida astuda filmikooli.

Pärast poja sündi, tekkis mul avaram ja igavikulisem elutunnetus, selle tuules väntasin filmi oma müütilisest vanaisast, mis võiks jääda mälestuseks minu lastele ja lastelastele. Film Vanamees ja Põder sai minu suureks üllatuseks palju tunnustust.

2. Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Hetkel filmin aktiivselt loodusfilmi Tuulte Tahutud Maa, mis valmib vabariigi 100-ndaks sünnipäevaks.

Minu elus on töö ja hobid nii läbi põimunud, et ma ei saa isegi kohati aru, mis on töö ja kust algab hobi.

Mul on väga toetav naine, tänu kellele ma sellise hullusega nagu loodusfilm, saan üldse tegeleda ja meil on kaks armast last.

3. Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?

Kui keegi ütleb Elva Gümnaasium siis mulle tuleb kohe pähe, et ma ise olen ka seal koolis kunagi käinud, kuigi tõenäoliselt pole tänane Elva Gümnaasium enam selline nagu ta oli siis kui mina seal käisin – õpilased on teised, enamus õpetajaidki on tõenäoliselt juba vahetunud.

4. Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ning teada saamiseks praegustele õpilastele ja õpetajatele.

Enamus kooliajast olin pühendunud sporditegemisele, käisin fanaatiliselt Jüri Kalmuse juures ratast sõitmas, kui spordiga lõpparve tegin, muutus mu maailmanägemine ja sõpruskond, hakkasin rohkem huvi tundma muusika, kirjanduse ja fotograafia vastu. Kool kui selline on mulle alati olnud teisejärguline nähtus, mingi takistus, mis ei lase areneda.

5. Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Kui välja arvata mõned õudusunenäod siis hetkel ei seo mind Elva Gümnaasiumiga midagi.

6. Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

Ma sooviks hakata 19 saj. kombel talu pidama, kus mul on kaks hobust, sead, lambad, kanad, mesilased ja ma olen suuteline tootma kõik eluks vajaliku ise.