Arvet Silk ja Anu Ostrak töötas
Arvet Silk ja Anu Ostrak töötas "Virtuaalne kokandustund"

Metoodikapäev Elva Gümnaasiumis Vaadatud 3197 korda

- Kool meedias

Metoodikapäev

Koolivaheajal 24.aprillil toimus esimene Elva Valla koolide ühine metoodikapäev, kus jagati kogemusi õpetajalt-õpetajale. Teisipäevane, pisut sombune hommikupoolik sai avalöögi värvikalt külalisesinejalt, kelleks oli Miina Härma Gümnaasiumi õpetaja Piret Tänav oma loenguga „ Visuaalne kirjaoskus. Kuidas kõnetada noori nende endi vahenditega”. Loeng/ arutelu oli kaasahaarav ja inspireeriv, igal soovijal oli võimalik sellest loengust kaasa võtta ideid, millega täiendada oma igapäevatööd õpetajana.
Edasi jätkus päev erinevate töötubadega, mida pakkusid Elva Gümnaasiumi õpetajad. Töötubasid oli mitmesuguseid, nii praktilisemaid kui ka selliseid, kus õpetajatel oli võimalus arutleda oma kogemuste põhjal töötoas tõstatatud teemade üle ning leida kuldset keskteed. Praktiliselt oli võimalik meisterdada ise seepi või kogeda näiteks muusika teraapilist mõju.
Suur aitäh ja kummardus kõigile töötoa läbiviijatele.

Järgmiseks korraks on ettepanek, et töötubasid viivad läbi erinevate koolide õpetajad ja jagavad oma reaalseid kogemusi igapäevatööst ja ettevõtmistest. Kõige populaarsemad teemad, mida soovitakse, et käsitletaks on järgnevad; psühholoogiaalased töötoad, kastist välja mõtlemine-kuidas läheneda teisiti, kuidas ja milliseid meetodeid kasutades tulla toime ja pakkuda eduelamust erivajadustega lastele.
Veel toodi välja, et väga tore on selliselt kohtuda teiste koolide õpetajatega ja jagada omavahel mõtteid ning kogemusi.

Ideed järgmiseks korraks on olemas, jääb üle vaid tegutseda. Kogemuste jagamiseni!

Elva Gümnaasium

Kätlin Tatar