Olete jõudnud meie vanale veebilehele. Uus Elva Gümnaasiumi veebileht asub lingil https://elvag.edu.ee/

Otsing

Rubriigid

4. klasside õppekäik Tõravere Observatooriumis Vaadatud 6538 korda

- Huvitav ainetund

07. - 08. novembril külastasid 4. klassid loodusõpetuse tunni raames õhtust Tõraveres asuvat Tartu Observatooriumit. Giidi juhtimisel saadi teada taevakaardil olevatest tähtkujudest, vaadati erinevaid galaktika fotosid ja püsinäitust peamajas.

                    

Lapsed said näha, kuidas töötab observatooriumi suurim teleskoop. Kuna mõlemal päeval oli väga pilvine, siis kahjuks ei õnnestunud läbi teleskoobi tõelisi taevaseid objekte näha.

                         

Seejärel suunduti Stellaariumisse, kus oli võimalik arvutiprogrammi abiga vaadelda erinevaid planeete ja teisi taevaseid objekte. Laped said vaadelda ja oma kätega katsuda meteoriidi tükki, vaadelda Marsi pinnamaketti. Maketi abil saadi teadmised ka kuu- ja päiksevarjutuse tekkimisest.

              

4.A ja 4.C klassi õpilased tegid enne õppekäiku uurimistöö (referaadi) ühest loosiga valitud planeedist. Referaat oli vaja iseseisvalt juhendi järgi kirjutada kas käsitsi või arvutiga, tööd oli vaja ka oma klassile kolme minuti jooksul esitleda.

Sellel õppeaastal olid väga põnevad tööd - mõned joonistused olid tehtud käsitsi. Esitused olid väga loomingulised - olid tehtud PowerPoint arvutiprogrammiga, mõned esitlused lõppesid video näitamisega, mõned planeeti tutvustava muusikapalaga.