Wimberg esitab oma luuletust lauldes

Autogrammikütt

6. klasside võistkond oli parim O. Lutsu
6. klasside võistkond oli parim O. Lutsu "Kevade" tundmises võistlusmängul "" Nööbid on ära".
Autor: Mare Lillak

Emakeelenädal II kooliastmes Vaadatud 1665 korda

II kooliastmes korraldati emakeelepäeva tähistamiseks emakeelenädal. Esmaspäeval tehti keelejooksu, kus klasside võistkonnad vastasid QR-koodidesse peidetud küsimustele. Koodid tuli leida koolimaja I ja II korruselt. Parima tulemuse sai 6.b võistkond 16,5 punktiga, järgnes 6.a 13 punktiga ja 6.c 10 punktiga.

Teisipäeval toimus lugemisvõistlus. Parimaks lugejaks osutus õpilane, kelle omandamiskiirus (sõnu minutis)oli parim. See tähendab, et luges kiiresti ja mõistis loetud teksti. Võistluse parimad olid neljandatest klassidest Kristiina Sööt (115) Karoliin Piiber (110) ja Laura Aigro (108) ja , viiendatest kõige parem Rasmus Aan (154), Tiitus Martinov (148), Joosep Lehes (145) ja kuuendatest Maria Sule(116), Aade Hiir (109) ja Klaudia Mägi (104). Oskus kiiresti lugeda ja samas ka tekstist aru saada, on õppimisel asendamatu oskus.

Teisipäeval esinadas 6. klasside võistkond kooli ka Tartus O. Lutsu majamuuseumis korraldatud eesti keele ja kirjanduse võistlusmängul „Nööbid on ära”. Võistkonda kuulusid Aade Hiir ja Liisa Aunap(6.a), Mereli Mõttus (6.b), Carolin Hunt (6.c). Võistkond sai eriauhinna väga hea „Kevade”tundmise ning suurepärase eneseväljenduse eest.

Kolmapäeval oli külas kirjanik Wimberg. Kirjanik esitas oma loomingtut väga emotsionaalselt nii lugedes kui ka lauldes. Ta rääkis lastele, kui tore on lugeda ja kirjutada.Vahel tuleb lihtsalt aknast välja vaadata ja jälgida, mis toimub, mitte silmitseda pingsalt mobiili ekraani. Õpilased said oma küsimustele vastused ning tund möödus kiiresti.

Neljapäeval kirjutasid 4.-6. klasside õpilased eesti keele tunnis väga ilusa käekirjaga enda kaunima eestikeelse lause. Need laused on koolikaaslastele lugemiseks koridori setndidel.

Nädal lõppes reedel autasustamisega.

Eve Vaigu ja Ilme Mõttus tänavad teisi eesti keele õpetajaid ja klassijuhatajaid emakeelenädalala õnnestumisele kaasa aitamise eest.

Autogrammikütt

6. klasside võistkond oli parim O. Lutsu