M. Tavits simulaatoriharjutusel
Autor: Kalle Kõlli

Elva Gümnaasiumi laskurid edukad Iseseisvuspäeva laskevõistlusel Vaadatud 1858 korda

Iseseisvuspäeva eel oli Tartu Tamme Kool laskuritest tulvil. Koolis toimusid juba üheteistkümnendat korda Eesti Vabariigi Iseseisvuspäevale pühendatud gümnaasiumide meistrivõistlused laskmises. Tamme Kooli oli võistlema tulnud 21 neljaliikmelist võistkonda 17st koolist.

Võisteldi kolmel alal: laskmises õhupüssist, õhupüstolist ning automaatrelva simulaatorist.

Võistkondlikus arvestuses saavutas Elva Gümnaasiumi võistkond kooseisus Marianne Tavitis, Oliver Leppik, Leanika Vattsar ja Joel Sula teise koha. Alla tuli jääda vaid koduseinte vahel võistelnud Tartu Tamme Kooli võistkonnale ning napilt edestati Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi esimest võistkonda.

Individuaalarvestuses saavutas Oliver Leppik teise koha ning neidude arvestuses oli Marianne Tavits samuti teine.

Iseseisvuspäeva laskevõistlusele eelnenud väikekaliibrilise vintpüssi laskeharjutuse võitis Marianne Tavits.

Head tulemused laskevõistluselt on kindlaks märgiks, et Elva Gümnaasiumi kodanikukaitse süvamooduli osaks olev laskmise kursus on ennast hästi õigustanud. Lisaks õpilaste rahulolule kursust läbiviiva Elva Laskespordiklubiga on õpilased omandanud korraliku teoreetilise baasi lasketeooriast ning suurepärase laskeoskuse.

Kalle Kõlli

Major