Muusika ühendas koolipere Vaadatud 9358 korda

Elva gümnaasiumi muusikanädal tõi kooli eripalgelisi kontserte, muusikateemalise fotonäituse, töötubasid ja viktoriine.

Milvi Kapaun, Elva Postipoiss 16. aprill 2016

Juba seitsmendat korda Elva gümnaasiumis toimunud muusikasündmuse “Lähemale muusikale” avalöögi andsid eelmise nädala reedel noorte rockansamblid. Esinesid ansamblid Ugandi, Steven Kingo, Night Felony ja Rõngust ansambel Volüüm.

Muusikanädala nimiüritusena toimus 9. aprillil esmakordselt ka lauluvõistlus, mille korraldas 11. klassi õpilane Eliise-Berta Tarto. Soliste osales konkursil kolmes vanuseastmes üle Eesti ja žüriis olid Elmet Neumann, Eliisa Kõiv ja Marit Ilves. Elva noortest said oma vanuserühmas esikoha Evald Raidma lauluõpilased Karmen Orlovski ja Reimo Namm.

“Lauluvõistlus sai palju positiivset tagasisidet nii žüriilt kui ka juhendajatelt ja on heameel, et minu pingutusi märgatakse ning tunnustatakse,” rääkis Eliiisa-Berta Tarto.

“Plaanis on ka järgnevatel aastatel ja juba kindlama tundega seda korraldada.”

Esmaspäeva hommikul kell kaheksa pani gümnaasiumi Puiestee tänava maja aula trummidemängust kõlama Kirsside pereansambel koosseisus Jaan Kirss, Helena Victoria Kirss ja Ian Mikael Kirss. Hoogsal ja lõbusal kontserdil “Rütmishow” musitseeriti erinevatel löökpillidel ja kava lõpuosas said ka kuulajad ühises orkestris kaasa lüüa. Esmaspäeval kooli raamatukogus avatud fotonäitusel “Muusika minu sees” saab näha huvitavates ja meeleolu loovates kompositsioonides muusikaga tegelevaid Elva kooli õpilasi. Piltide allkirjadeks on laulude pealkirjad, mis muusikast puudutatud noorte sees helisevad. Näituse autorid on Kelly Kathriin Rebane, Merilin Punder, Amanda Väiko, Anett Griffel, Kermo Pastarus, Raido Paurson, Hanna-Marii Margus.

Esmaspäeval oli ka neidudekoori õpituba, mida juhendas Tallinna Muusikakeskkooli lauluõpetaja ning üleeestilise neidudekoori Leelo dirigent ja kunstiline juht Külli Kiivet.

“Eriti kasulikuks pean Külli Kiiveti häälekoolitust. Ta kordas üle kõik põhitõed, natuke teises võtmes ja teise nurga alt ning see andis ka kinnitust mulle, et olen teinud õiget asja,” märkis neidudekoori dirigent Merike Allik.

“Tegime huvitavaid harjutusi, ka selliseid, mis ei vajanud lauluhäält. Saime ka lood palju selgemaks ja teada palju nippe, kuidas laulmine enda jaoks lihtsamaks muuta. Lauldes ei tohi keskenduda ainult häälele, vaid suurt rolli mängib ka tehnika ja miimika, mis tihti meelest läheb,” jäid koorineiud kahetunnise töise prooviga rahule.

Kolmapäev oli koolis viktoriinipäev, kus pandi proovile õpilaste ja õpetajate muusikaalased teadmised. Osalesid erinevate vanuseastmete ja õpetajate kolmeliikmelised võistkonnad, teadmisteproovi eestvedaja oli 8. klassi õpilane Marta Külaots.

“Muusikaviktoriini korraldamine pakkus rohkelt tööd ja natuke närveerimist ka,” rääkis Marta Külaots. “Ma polnud kindel, kas tehnika ikka toimib ning kas küsimustikus olevad videod käivituvad ja kas nad ka õigest kohast käima lähevad... Kartsin ka vähest osalemishuvi. Õnneks sujus kõik ladusalt.”

Parimaid muusikaalaseid teadmisi näitas noorematest 7.c klassi võistkond koosseisus Älex-Sandra Piiroja, Annika Toode, Enriette-Liset Paks. 9.-10. klassidest 9.b võistkond Mandi Soome, Laura-Maria Mats ja Egle Tuhkur ning 11.-12. klasside arvestuses õpetajate võistkond Mare Lillak, Eve Saumets, Tarmo Post ja Saskia Arik.

Neljapäeval kumises aula taas trummipõrinast, kui löökpillivirtuoos Reigo Ahven tutvustas trummimängu djembel. Trummimänguõpetajal oli kaasas kolmkümmend eksootilist trummi, mille taha jätkus huvilisi kahes vahetuses.

Reedel tõi muusikanädalasse magusa rahvamuusikaampsu Karksi-Nuia muusikakooli ansambel “Lõõtsavägilased”, kus mängivad kuulajate hulgas üha enam kuulsust koguvad 13-14aastased pillimehed Margus Põldsepa juhendamisel. Muusikanädala lõppakord oli Karl-Erik Taukari ja Eric Kammiste kontsert Tartu maantee koolimaja aulas, millest sai osa ka linnarahvas.

Muusikanädala peakorraldaja Merike Alliku sõnul tõid need päevad taaskord koolirahva muusikale lähemale ja märkimisväärne abi sündmuse läbiviimisel oli õpilastel.

“Selleks, et muusikanädal õnnestus ja kõik planeeritu korda läks, tänan Elva gümnaasiumi ja direktor Tarmo Posti, huvijuht Tiina Laurit, IT spetsialisti Tarmo Penti, Elva linnavalitsust ja kõiki oma toredaid õpilasi!” ütles Merike Allik.

Muusikapäevad olid harivad ja rõõmupakkuvad kõigile sellest osasaanutele.

“Minu lemmikuks on kindlasti fotonäitus, kus ka ise osalesin,” ütles Marta Külaots. “Piltidelt on näha rõõmu ja armastust muusika vastu, mis ongi minu jaoks muusika juures kõige tähtsam. Muusikat tuleb teha rõõmuga.”

“Muusika on ju teadagi kunst, mis ühendab,” arvas Egert Silk. “Lähemale muusikale – nii saab koolipere nautida väärt kontserte ja õpitubasid oma igapäevases keskkonnas"