Sõbrapilt
Autor: Jaanus Tikka

Sõprus on tähtis ja ilus asi Vaadatud 2128 korda

- Kool meedias

Veebruar on sõbrakuu. See on hea aeg mõelda tõelistest väärtustest, julgustada lapsi oma kaaslasi märkama, olema hoolivad ning julged. Kuulutasin eelmisel nädalal Elva Gümnaasiumi algkooli majas välja koolisisese kirjutamise konkursi “Minu sõber” ning kolmapäevaks täitus minu postkast laste südamlike lugudega. Tahan sinuga, kallis lugeja, jagada seda siirust ja tarkust, mida lapsed endas kannavad.

Ja nagu lapsed kirjutavad, sõprus on üks ääretult tähtis ja ilus asi. Hoidkem oma lähedasi!

2. klass

Mul on kaks sõpra. Neile meeldib palju rääkida ja mulle meeldib neid kuulata. Minu sõbral on rõõmsad silmad. Ta on õrn ja hell. Ta on minu parim sõber, sest ta on lõbus, lahke ja huvitav. Minu sõber on hea inimene ja mõnus mängukaaslane. Ta on alati abivalmis ja heatahtlik, ta on enesekindel ja rõõmus. mõnikord on ta mõtlik. Minu sõber on töökas. Meile meeldib koos õppida. Ta on matemaatikas kõva käsi. Mu sõber laulab väga hästi ja talle meeldib uisutada ning suusatada. Ta on sportlik, talle meeldib batuudil hüpata ja ta on jalgpallis väga andekas. Me oleme koos oma sõbraga youtuberid. Mu sõber on mulle eeskujuks. Kui sul pole sõpru, siis otsi endale kindlasti üks sõber.

4. klass

Ma tutvusin oma sõbraga jalgpalli trennis ja me oleme peaaegu nagu kaksikud. Ta meeldib mulle, sest ta on kuidagi teistsugune kui teised. Meil on kogu aeg tore olla, sest me naljatame ja naerame pidevalt. Kui minu sõber nalja teeb, siis on mul selline tunne, et naeraks end lõhki. Aga kui midagi juhtub, siis ta on minu juures ja lohutab mind. Ta saab minu probleemidest aru ning aitab mind, kui vaja. Minu sõber on lahke, sõbralik ja huvitav inimene. Ta on väga emotsionaalne ja ta on mulle alati toeks. Me käime muusikakoolis koos solfedžos, kus toetame üksteist rasketel hetkedel. Hindame sõprust ja sellepärast polegi vist suuri tülisid olnud. Oma sõbraga moodustame ühtse terviku. Minu sõber oskab mu tuju tõsta, kui ma kurb olen. Keegi ei saaks minu parimat sõpra asendada. Meie sõprus on meie mõlema jaoks oluline, sest muidu ei saaks keegi kellegagi hästi läbi. Alati, kui me kokku saame, siis juhtub meiega kas midagi naljakat, kurba, imelikku või super ägedat. Me ütleme vahepeal samu asju samal ajal. Meil mõlemal on huvitavad võimed: mina oskan kassidega ja tema tuultega rääkida. Minu sõber on kiiruse poolest tornaado. Suvel me ujume tiigis ja talvel kelgutame, mängime lumesõda ja teeme sauna. Hoian sõprust nii, et ei ülbitse ega ütle halvasti. Mu sõbral on hea fantaasia ehk kujutlusvõime. Me mõtleme sarnaselt. Mu sõber julgustab mind erinevaid asju tegema. Minu sõber oskab hästi õudusjutte rääkida. Talle meeldib näidelda, raamatuid lugeda ning uusi asju proovida. Me teeme filmiõhtuid, kui me kokku saame. Minu sõber on julge. Teda saab usaldada, sest ta pole mulle kunagi valetanud. Sellist sõpra on väga raske leida, kes on alati sinuga ega jäta sind kunagi üksi. Ma olen nii hea sõbra leidnud.

Minu sõbraks on segavereline koer. Ta on tark, armas, ilus, truu ja hooliv. Me tutvusime talus, kust me ta võtsime. Ma mängin temaga ja annan talle maiust ja pahandan temaga nii vähe kui saan, nii hoian meie sõprust!

Minu sõber on kääbusküülik. Ta on väga mänguhimuline, talle meeldib joosta ja hüpata. Aga ta teeb ka pahandust ja tema tegemisi peab jälgima. Ta on närinud juhtmeid, tapeeti, minu riideid ja tekki. Kuid siiski valmistab ta mulle palju rõõmu.

Minu sõbraks on lind. Ta on fantaasialind. Ta on valge ja sinise kirju, tal on helesinised silmad ja kuldne nokk. Ta on väga lahke ja ta suudab täita iga minu unistuse.

Ma kohtusin Kikuga trennis. Ta on väga sõbralik loom. Talle meeldib joosta ja ta on väga energiline. Ta sööb peamiselt tervislikku toitu. Minu sõbraks on hobune.

5 klass

Me hakkasime sõbrustama ühel igaval tumedal õhtul, kui ma helistasin talle. Nüüd helistame iga päev ja räägime tavaliselt üle kolme tunni. Minu sõber on ilus, tore ja tegus. Ta ei solva mind ning lepib sellega, milline ma olen.Ta toetab mind, kui midagi otsustan ja aitab mul mõista asju, millest ma ise aru ei saa. Minu sõber ei räägi mind mitte kunagi taga ja ta ei kiusa mind. Ta ei õpi küll eriti hästi, kuid see ei häiri mind. Kui ta ei saa mõnest eestikeelsest sõnast aru, siis ma aitan teda. Me räägime tihti põnevatest asjadest, tal on palju häid mõtteid. Käin oma sõbraga õues jalutamas ja loodust vaatamas. Meil on väga palju ühiseid mälestusi. Meid ühendab loomingulisus ja rõõm. Ma ei tahaks sellist sõpra kaotada.