Autor: Jaanus Tikka

Eesti Kosmosekoolide Võrgustiku II koolitus Vaadatud 1582 korda

22. veebruaril toimus Paide Gümnaasiumis Eesti Kosmosekoolide Võrgustiku II koolitus, mille peamiseks teemaks sellel korral oli andmeside ja sensorid.

Sellel koolitusel räägiti andmeside pidamise tehnikast ning nende efektiivsusest. Tutvustati erinevate antennide tööpõhimõtteid, nende valmistamist ning sondile külge monteerimisest. Samuti tuletati meelde andmeside piirangutega arvestamist ning raadiosüsteemide vastutustundliku kasutamist. Lisaks jagasid kogemusi Tallinna Reaalkooli õpilased oma sondi lennutamisest ning katsemetoodikatest. Praktiliseks osaks jagati igale koolile vastuvõtja ja antenn, et oleks võimalik vastu võtta sondilt saabuvat andmesidet.

Praktikumi käigus tuli igal koolil arvutiga vastu võtta klassiruumis saadetud lennulogi ning proovida see loetavaks teha.