Inglisekeelne avaliku esinemise töötuba Vaadatud 8534 korda

26. jaanuaril 2016 toimus Miina Härma Gümnaasiumis koostöös Ühendkuningriigi suursaatkonnaga Eestis ja Briti saadiku Christopher Holtbyga inglisekeelne avaliku esinemise töötuba.

Ürituse avas Briti suursaadik Christopher Holtby, kes sõitis seejärel Võrru, et samasugune töötuba Võru piirkonna õpilastele ja õpetajatele läbi viia.

Huvilisi Tartu linnast ja maakonnast koolitas külaline Suurbritanniast, professionaalne kõnelemise- ja väitluskoolitaja Anna England-Kerr. Ettevõtmi...st toetas organisatsioon The English-Speaking Union (ESU).

Elva Gümnaasiumist osalesid töötoas 11.-12. klassi õpilased Merilin Punder, Kairi Madi, Johanna Hendrikson, Cerda Männiste, Kelly Kathriin Rebane, Johannes Alikas ja Daniel Kotkas. Õpilastega olid kaasas inglise keele õpetajad Krista Ummik ja Eva Ojakivi.

26. jaanuaril toimunud töötoas käsitles Anna England-Kerr avalikku esinemist. Töötuba oli heaks ettevalmistuseks peagi toimuvaks inglisekeelseks kõnevõistluseks. Anna England-Kerri töötuba oli möeldud ka neile, kes väitlemisega varem kokku polnud puutunud. Töötuba toimus inglise keeles, kuid kõik käsitletavad teemad ja juhised on rakendatavad ka meie emakeeles.

Töötoas osalesid nii üleriigilisele inglisekeelsele kõnevõistlusele minejad kui ka kooli ja linna kõnevõistlusteks valmistujad. Töötoast leidsid kindlasti endale kasulikku kõik huvilised, kes soovisid väljendusoskust arendada.