2.d õppekäigul Põllumajandusmuuseumis Vaadatud 1082 korda

- Klassilood

2.d klassi õpilased käisid 3.oktoobril Eesti Põllumajandusmuuseumis ainekavapõhisel õppekäigul. Programmi teemaks oli "Milleks muna?" Oli väga õpetlik õppekäik. Nägime ja saime silitada taluloomi. Lapsed nägid prantsuse vutte ja eesti vutte. Saime teada, et väikesel vutimunal on suur toiteväärtus. See muna on Omega 3-rikas. Saime teada tarkusi munade kohta- kuidas teha vahet toorel ja keedetud munal. Nägime ja saime katsuda kõige suuremat muna – jaanalinnumuna. Muuseumis saime teada, kes on praeguste kanade esivanemad ja kust nad pärinevad. Mida kanad söövad? Veel räägiti õpilastele, kuidas kanu peeti vanasti ja kuidas tänapäeval. Saime teada kes on õrrekanad ja kes on puurikanad. Lapsed said proovida, mis tunne on olla puurikanana puuris. Igaüks sai ära süüa ühe vutimuna. Lõpetuseks uudistasime veel vanu põllutöömasinaid. Oli väga tore ja õpetlik õppekäik!