Kaasava eelarve 10 ideed Vaadatud 9046 korda

EG kaasavasse eelarvesse ideede esitamise tähtaeg oli 20.november.  Meieni laekus 10 ideed, mis kõik on suunatud meie kooli füüsilise keskkonna parendamisele.

Ideede poolt on võimalik hääletada kõikidel õpilastel ja kooli töötajatel ajavahemikul 30. november - 4. detsember 2015 elektroonsel teel (1.-3. klass paberkandjal)

Tartu mnt koolimaja ideed:

KOOLIKESKKOND SÕBRALIKUMAKS JA MÕNUSAMAKS

Eesmärk on muuta vahetunnid koolis lastele aktiivseks ajaveetmiseks ja õpetajatele vahetundides korra tagamise lihtsamaks.

Idee kirjeldus

Ettepanek on soetada lastele vahetundide aktiivseks  sisustamiseks mõned vahendid

hüppenöörid, hüppepall, mängud: ­ajaviitemäng „Kanajooks“, Hasbro lauamäng, Twister Rave, lauamäng Neli­ritta, Lõbus konnamäng, male, kabe, täpsusmäng, lauajalgpall, õhuhoki, doominod. Planeerime soetada vahendeid 1.-­3. klassi õpilastele­10­le õppekomplektile. Vahendid lähevad lastele kasutamiseks jagatuna kahe õppekorruse vahel,  kus õpivad 1. ja 3.klasside õpilased.

Esitajad: 3 b klass ja klassijuhataja Anne Koppel ning 1 a klass ja klassijuhataja Anneli Puusaag

TEGUSAD VAHETUNNID

Eesmärgiks on muuta 1.-6. klassi õpilaste vahetunnid mugavamaks ja tegusamaks.

Idee kirjeldus

Tartu mnt koolimaja II ja III korrusele  osta väikesed tumbad, vaip ja lauamängud ning korruste otsasein värvida tahvelvärviga, kuhu saaksid õpilased vahetundide ajal joonistada.  Põrandale teha erinevate mängude jaoks ruudustikud nt trips-traps rull, keks jne. Kummalegi korrusele umbes 10-15 tumbat.

Esitajad: 1.-6. klass huvijuhid Pille Rebane ja Marge Järveoja

KÜLMA JOOGI AUTOMAAT

Eesmärk on paigaldada Tartu mnt koolihoonesse külma joogi automaat. Selle soetamise vajadus on kehalise tundide järgselt õpilastel tekkiva januga seoses.

Idee kirjeldus

Võimaliku joogiautomaadi paigaldamise kohana on majandusjuhatajaga vestluses olnud valikus Tartu mnt koolihoone garderoobis asuvate kehalise kasvatuse riietusruumide ümbrus või Tartu mnt fuajees - kohviautomaadi kõrvale, sest nendes kohtades on võimalik automaat veevärgiga ühendada.

Esitaja: 5a klass ja klassijuhataja Ivika Mõistus

MÕNUS VAHETUD- TOOLID 2.KORRUSELE

Eesmärk on muuta õpilaste vahetunnid mõnusamaks

Idee kirjeldus

Vahetundides ei ole õpilastel piisavalt istumiskohti. Idee on soetada erinevaid toole, diivaneid, kus õpilased saaksid erinevaid lauamänge mängida ja vahetunde aktiivselt sisustada.

Esitaja: 5a klass ja klassijuhataja Ivika Mõistus

Puietee koolimaja ideed

MUGAV ELU VAHETUNNIS - UUED PINGID KOOLI KORIDORIDESSE

Idee kirjeldus

Idee on tekitada koridoridesse istumiskohad, et õpilased saaksid vahetundides istuda, lugeda, korrata koolitunniks, juttu ajada ja ei peaks istuma kooli seinte ääres maas. kooli koridoride pikkadesse seintesse uued istepingid - midagi moodsat ja mugavat. Kulumiskindlad, just meile sobivad pingid, mis on valmistatud mustaks värvitud metalltugedest ja lakitud männilaudadest.   2000 mm pinkidel on kolm paari tugesid.

Esitaja: 11.klass

KOTID RIIULITESSE

Idee kirjeldus:

Teeme riiulid  söökla ette, et koolikotid ei vedeleks söökla ukse taga hunnikus ja ei oleks põrandatel laiali. 11.klass on valmis leidma mööblifirma, kes teeb tellimuse järgi täpselt meie mõõtudele sobivad riiulid või leidma/otsima/ostma puitmaterjal ja teha need riiulid koolis ise valmis.

KLASSIDESSE UUED KÕLARID

Idee kirjeldus:

Idee on vahetada koolis, klassides kõlarid välja, sest need hetkesed ei ole just kõige

parema kvaliteediga. Kui on vaja mingit kuulamisülesannet teha, siis seda on raskem teha.

Samuti on eksamid tulemas, ja inglise keele eksamil on kuulamise osa, oleks väga tore, kui oleks paremad kõlarid.

Esitaja

Marete Hüdse

12RE

ÕPILASESINDUSE RUUM KORDA

Idee kirjeldus:

Et ka tulevikus toimuks Elva Gümnaasiumis ägedaid üritusi, teeme õpilasesinduse liikmete elu kergemaks ja muudame ruumi mõnusaks ning inspireerivaks.

Hetkel on õpilasesinduse ruumis olemas kaks diivanit, väike laud ja tühi kapp. Lisaks on ruum kohutavalt külm, kuna suurt ruumi kütab üks väike radiaator.  Selleks, et ÕE saaks mõnusas keskkonnas oma tööd teha ja üritusi ette valmistada, teen ettepaneku muuta õpilasesinduse ruum hubasemaks ning hankida vajalikud töövahendid. Ühe otsaseina võiks värvida tahvlivärviga, siis saaks sinna teha märkmeid. Võiks ka olla stend kuhu saaks õpilasesinduse liikmetele mõeldud teateid jätta. Kindlasti oleks väga tähtis ruumi juurde lisada üks või kaks elektriradiaatorit, sest nii külmas ruumis ei suuda keegi tööd teha. Elva Gümnaasiumi õpilasesinduses tegutseb palju liikmeid, aga kahjuks ei ole inimestel kuhu istuda. Seega oleks juurde vaja toole või tumbasid, et kõik saaksid kenasti istuda. Võiks juurde muretseda veel ühe kapi, kus oleksid ka sees töövahendid (paberid, käärid, pliiatsid, värvid, liimid jne). Selleks et ka hilistel õhtutundidel oleks mõnus tööd teha võiksid ruumis olla mõned tassid ja veekeetja.

Loomulikult on aktiivsed noored valmis oma ruumi kujundamisel käed külge lööma ning sellele mõttele ka reklaami tegema.

Idee esitaja/eestvedaja: Kelly Kathriin Rebane

Toetajad: Elva Gümnaasiumi õpilasesinduse liikmed

RATASTELE KATUS PEALE

Idee kirjeldus:

Idee on ehitada kooli jalgratta hoidjatele katus (Puiestee koolihoone juures). Kuna Eestis on ilmad vihmased, kulub see meie õpilaste ratastele ära, sest siis ei pea ratas vihma käes roostetama. Lisaks arvan, et see vähendab seina ääres olevate rataste arvu oluliselt.

Esitaja: David Kolštein 9b

SÖÖ HOMMIKUPUTRU KOOLIS

Esitaja: 10. klass ja klassijuhataja Saskia Arik

Idee kirjeldus: Plaanis on pakkuda teatud perioodi vältel pärast esimest tundi 7.-12. klassi õpilastele hommikuputru.

20151120_160440.jpg