Ettevalmistuskoolitus suviseks keelelaagriks „Teaching Tolerance Through English“ Vaadatud 8192 korda

25.-26. juunil toimus Leedus, Vilniuses ettevalmistuskoolitus suviseks keelelaagriks „Teaching Tolerance Through English“, mis leiab aset 2.-8. augustil Leedus Dvarcenu dvaras, Alytus maakonnas. Laagri organiseerija on USA saatkond Leedus koostöös saatkondadega Eestis ja Lätis. Laagrisse pääseb kokku 30 õpilast Eestist, Lätist ja Leedust ( sh 2 kooli igast riigist, 5 õpilast igast koolist). Elva Gümnaasiumist läheb laagrisse 5 õpilast 6a klassist.

Tegemist on harukordse, tasuta võimalusega kohtuda omavanuste noortega naaberriikidest, suhelda inglise keeles, õppida üksteise, Balti riikide ja USA kohta ning veeta koos aktiivselt tegutsedes tore nädal looduskaunis laagripaigas.

Ettevalmistuskoolitusele kogunes kuus õpetajat, kaks vabatahtlikku Leedust ning muidugi LAKMA esindajad Leedust, Egle ja Nida, kes kogu koolitust läbi viisid. Kahe tiheda programmiga päeva jooksul jagasime ideid, kuulasime külalisesinejaid ja saime ise praktikas harjutada meetodeid ja nippe laagritegevuste organiseerimiseks ja läbiviimiseks ning tegevuste kajastamiseks meedias.

25.juunil tutvusime laagri tuutoritega ( õpetajad), vabatahtlike ja organisaatoritega. Juba tutvumisel kasutasime praktilisi meetodeid üksteise nimede õppimiseks, mida plaanime ka koos õpilastega laagris teha. Seejärel alustasime igapäevaste tegevuste planeerimisega. Laagris keskseks teemaks on sallivus ning igal laagripäeval on oma alateema ( nt. keeled ja traditsioonid, väärtushinnangud, austus, keskkonnakaitse, õigused ja kohustused). Päev jätkus sotsiaalmeediapädevustega ( blogisissekanded, pildid ning kirjaoskus sotsiaalmeedias ja nende kasutamine laagris), pärastlõunal arutasime teismeliste õpetamise eripärasid. Päeva lõppedes maitsesime üheskoos Leedu rahvusroogasid ja tutvusime põneva fotojahi käigus Vilniuse vanalinna vaatamisväärsustega. Teisel päeval rääkisid külaliskõnelejad oma kogemustest USAs ( õpingud, töö, vabatahtlikuks olemine) ja kuidas nende ideid laagris praktiliselt kasutada. Taaskord jätkasime tegevuste planeerimise, kohustuste jagamise ning mõtete kogumisega.

Ettevalmistuskoolitus oli väga edukas ning inspireeriv kõikidele osavõtjatele. Kindlasti oleksime tahtnud juba rohkem aega koos veeta ja tegevusi veel täpsemini planeerida. Meie töö jätkub siiski terve juuli vältel kuni kõik detailid on paigas. Laager tõotab tulla väga põnev (oodata on üllatuskülalisi) ning meie, tuutorid, ootame juba pikisilmi!

Autor: Mari Talvik