Olete jõudnud meie vanale veebilehele. Uus Elva Gümnaasiumi veebileht asub lingil https://elvag.edu.ee/

Otsing

Rubriigid

Elva Gümnaasiumi noored käisid Erasmus + noortevahetusel Poolas Vaadatud 9995 korda

- Uudis

23. juuni hommikul startis Elvast grupp noori Tartu poole, et istuda bussile, mis viiks nad Tallinnasse ja sealt edasi juba lennukiga Poola. Poolas toimus noortevahetus „ Let’s Go Green, boys and girls!“, kuhu oli kokku tulnud noori Eestist, Poolast, Portugalist, Iirimaalt ja Bulgaariast.

Meie enda grupist olid kaasas 10. klassi lõpetanud Eliise-Berta, Kristel, Laura-Liisa, Melody-Mai, Jürgen, Urmo ja õpetaja Eva Ojakivi.

Kuna oli jaanilaupäev, siis eestlastele kohaselt tegime lõkke ja nautisime jaanituld Poolas. Tol õhtul liitusid meiega ka teised noored poolakad, portugallased ja iirlased. Järgmise päeva hommik algas hommikusöögi ja tutvumismängudega, kus saime endalt une maha raputada ja liikuda edasi koduste ülesannete esitamisele.
 Powerpoint-slaidid olid teemal: „Am I environmentally friendly?“, („Kas ma olen keskkonnasõbralik?“).

Päeval jõudsime teha veel postreid, mis pidid haakuma esitluste teemaga.

EKSKURSIOON KOONDUSLAAGRISSE

Sama päeva õhtul võtsime vastu ka bulgaarlased, kellel oli pikk sõit seljataga. Bulgaarlaste saabumisega alustas iga grupp oma riigi tutvustamist, ning järgmise päeval jätkusid esitlused teistel teemadel.

Esitluste lõppedes suundusime Auschwitzi ja Birkenausse, mis olid Teise maailmasõja päevil koonduslaagrid. Need olid sünged kohad, kuhu arvatavasti tagasi minna ei tahaks, aga külastada tasub seda siiski, sest peale Auschwitzi külastust, oskasime meiegi rohkem väärtustada seda, mis meile on antud. Peale Auschwitzi toimus meil debatt, kus saime arutada suure grupiga ühiskondlikel teemadel.

KÄIK KRAKOWI VANALINNA JA MÄGIMATK

Järgmine päev oli tore õppimise päev. Meile räägiti esmaabist, elustamisest ning kõigile noortele anti esmaabi koolituse läbimise tunnistus. Päeval jõudsime teha endile ka särgid, kuhu peale igaüks, kas kirjutas või joonistas midagi keskkonna-teemalist. Õhtu möödus lõkke ääres, nagu iga teinegi õhtu.

Edasi tuli kaua oodatud päev, plaanis oli minna Krakowisse, kus külastasime kuningalossi, suurt kaubanduskeskust ja kõndisime Krakowi vanalinnas ringi.
 Ka pühapäev oli ootusterohke, kuna saime minna matkama mägedesse (Beskidy). Kõigil oli tuju hea ja nii me alustasime oma rasket teekonda üles mäkke. Sai palju vaeva nähtud, aga jõudsime edukalt kohale, mäe kõrgus oli 1257 meetrit. Mäkke üles läksime pool teed tõstukitega, alla otsustasime tulla jalgsi, mis võttis aega umbes kolm tundi.

Järgmise päeva hommikul pidime minema soolakoobastesse, aga kuna ilmaolud polnud just kõige sobivamad, siis otsustasime jääda oma laagripaika ja teha seal midagi põnevat. Päeval jõudsime külastada ka veeparki, kus saime puhata ja lõõgastuda.

Viimasel laagripäeval mängisime, tegime sporti, laulsime ja tantsisime teiste noortega ning 1. juulil pidime kahjuks lahkuma.

Põnevusega ootame järgmist aastat, et saaks taas osaleda noortevahetuse projektis ja kui ei saa minna meie, siis soovitame teistel selles osaleda. See võimalus avardas ja rikastas meie maailma ning oli heaks keelepraktikaks.

Melody-Mai Mägi