Treener Rein Pedaja ning  Elva kooli tubli spordijärelkasv koos olümpialastega.
Treener Rein Pedaja ning Elva kooli tubli spordijärelkasv koos olümpialastega.
Autor: Esta Metsik

Kooli olümpialased said oma näituse Vaadatud 1891 korda

- Kool meedias

Elva gümnaasiumi Puiestee tänava hoones avati kooli sünnipäevanädala raames esmaspäeval fotonäitus Elva koolist sirgunud olümpialastest.

Milvi Kapaun, Elva Postipoiss 17. november 2018

Üheteistkümne sportlase fotod valmistas näituse jaoks ette ajalooõpetaja Tiit Ustav. Pilte aitas ajalehe Õhtuleht fotoarhiivist hankida Elva kooli vilistlane, spordifotograaf Jarek Jõepera, kes on ise ka mitme pildi autor. Väljapanekul püüab pilku ka 2010. aasta Vancouveri olümpiamängude võistleja rinnanumber, millest näituse idee tegelikult alguse saigi.

“Kui aasta tagasi klassivend Rein Pedajaga suusaklubis vestlesin, hakkas silma see rinnanumber ning tuli mõte jäädvustada meie koolist tuule tiibadesse saanud olümpialastest fotonäitus,” rääkis Tiit Ustav. “Väljapanek saigi teoks suuresti tänu Rein Pedaja tehtud suurepärasele treeneritööle, suurem osa Eesti laskesuusakoondisest on ju tema õpilased. Selline näitus on kooli jaoks kindlasti oluline ja vajalik, et tutvustada kooli kuulsaid sporditraditsioone ja motiveerida praeguseid õpilasi pingutama suurte eesmärkide nimel. On heameel, et ettevõtmine teostus tänu vilistlaste toetusele.”

Näituse kroonijuveeliks on loomulikult kahekordne olümpiavõitja Erika Salumäe. Vähe on neid koole, kes saavad uhkeldada olümpiavõitjaga. Olümpiamängudel on osalenud veel vanameistrid Indrek Tobreluts ja Roland Lessing viiel korral, Kristjan Ilves, Priit Viks, Kalev Ermits, Kauri Kõiv, Kristel Viigipuu, Grete Gaim. Noorim tegija on sellel aastal 17-aastasena Soulis oma olümpiadebüüdi teinud suusahüppaja Kevin Maltsev. Elva kooli õpilastest on parima tulemuse taliolümpiamängudel teinud kahevõistleja Ago Markvardt, kes saavutas 1995. aastal Lillehammeris individuaalselt viienda ja meeskondlikult neljanda koha.