Maakondlik õpilaste loov- ja uurimistööde konverents Vaadatud 8225 korda

24.aprillil toimus Elva Gümnaasiumis õpilastööde konverents. Registreerus neli maakonna kooli, üks kool jäi kahjuks viimasel hetkel tulemata.

Arvestust peeti eraldi põhikoolile ja gümnaasiumile. Ettekannete teemad olid väga erinevad - herbaariumi valmistamisest, täringumängu kestuse analüüsist, Elva Tenniseklubi ajaloo uurimisest kuni asfaldi ja betooni omaduste võrdlemiseni.

Ettekandeid hindas kolmeliikmeline žürii, koosseisus: ülikooli õppejõud Toomas Laatsit, ajaloolane Kalju Hook ja Elva Gümnaasiumi abiturient, eelmise aasta Elvas elavate ülikooli õppejõudude poolt välja pandud stipendiumi “Parim uurimistöö” võitja - Diana Griffel.

Pikka konverentsipäeva aitasid  sisustada Elva Muusikakooli õpilased Evald Raidma juhendamisel.

Žürii hinnangul olid parimad ettekanded gümnaasiumi osas Lähte Ühisgümnaasiumist.

I koht - Targo Torn “Vasakukäelisus ja vasakukäelised õpilased Lähte ÜG-s”

II koht - Stiivo Siider “Rannavõrkpall ja selle statistiline võrdlus saalivõrkpalliga”

III koht - Simo Jaanus “Asfaldi ja betooni omaduste võrdlus”

Eripreemia - Geili Pütsepp Elva G,  “Ravimtaimede herbaarium”

Põhikooli osas olid parimad Elva Gümnaasiumi õpilased.

I koht - Kaarel Kangro “Täringumängu kestuse analüüs arvutisimulatsiooni põhjal”

II koht - Johanna Mägi ja Johanna Hendrikson “Eesti randade kaart”

Selle töö autoritega lootis žürii esimees Toomas Laatsit teha edaspidi koostööd Elva järvede kaardistamisel, seda enam, et suur osa tööst on juba ära tehtud.

III koht - Maris Musting “Elva Tenniseklubi algusaastad”.

Eripreemia: Liis-Aleksandra Boisen Melliste Algkool-lasteaiast “Kuidas Melliste õpetajad lugema õppisid”.  Liis-Aleksandra oli ka noorim osavõtja (5. klass).

Eripreemia: Jaan-Eerik Tigane “Animeeritud multikas”

Osavõtjad koolid leidsid, et selline maakondlik õpilaste loov- ja uurimistööde konverents, kus välja segitatakse ka parimad tööd, võiks toimuda igal aastal ja ajaks pakuti välja juuni algust.