Koolitoit 2015 Vaadatud 11452 korda

Elva Gümnaasiumis on mõlemas õppehoones oma söökla, kus töötavad neli inimest ehk siis peakokk, kokk, abitööline ja saalitöötaja. Töötajad on väga tublid ja sõbralikud, nii nagu ühes heas koolisööklas peabki olema. Alates selle õppeaasta algusest võtsime kasutusele ANC programmi, mis koosneb terviklahendusest menüüde koostamine ja planeerimine, toiduainete ja retseptide andmebaas ning lao ja toiduraha arvestus. Külastasime selle aasta alguses ka Valga põhikooli sööklaid, kust saime palju õpetlikku ja häid mõtteid tulevikuks. Tänu sellele on muutunud meie menüüd mitmekesisemaks ja koolirahvale veelgi suupärasemaks, Valga kooli näitel hakkasime andma puu ja juurvilju viilutatult ning korraga erinevaid sorte.

Toidupäeva hind on tänaste seadustega kehtestatud 78 eurosenti. Tänu meie koolisõbralikule omavalitsusele jääb see raha  ainult toiduainete jaoks, töötajate palgad makstakse Elva linna poolt ning söökla inventar, selle remont ja kõiksugused kommunaalkulud on arvestatud kooli eelarvest. Tartu mt sööklas saab tasuta toidu ka pikapäevarühm. Lisaks saame lastele pakkuda Pria kaudu taotletud koolipiimatoetuse raames 0,25 l piima või piimatooteid ühe lapse kohta päevas ning koolipuuvilja ja köögivilja toetuse raames 1-5 klassi lastele 32 sendi eest nädalas puu ja köögivilju. Sellest aastast alates pakume ka võimaluste piires vanematele klassidele lisaks salatitele eraldi juurde puu ja köögivilju.

Üldiselt on tagasiside meie poolt pakutavale toidule väga hea, sööklates olevad arvamuste raamatud sisaldavad põhiliselt tänu ja kiidusõnu. Muidugi leidub alati  üksikuid  virisejaid, kuid eks ole nemadki edasiviivaks jõuks meie töös. Kahju on vaadata lapsi kes ei oska lugu pidada kvaliteetsetest toitudest nagu näiteks kanalihaga risotto või koorene lõhesupp pidades oma lemmiktoiduks hoopis kalapulki või pelmeene, eks see ole tingitud kodustest toitumisharjumistest.
 Kokkuvõtteks võin julgelt öelda, et koolisööklates pakutav toit on maitsev ja tervislik, personal töökas ja arenemisvõimeline.

Riho Rähni
Elva Gümnaasiumi majandusjuhataja