Kai Hendrikson

Intervjuu vilistlasega Kai Hendrikson Vaadatud 2370 korda

- 105 vilistlaslugu

1. Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist?

Elva kooli lõpetamine on olnud ilmselt fundamentaalse tähtsusega, kuigi tänasest päevast tagasi vaadatuna tundub üsna tavalisena. Vahest seetõttu, et muutub järjest kaugemaks ja peale on tulnud palju väärtuslikku. Aga ometi ei saa eirata olulisi eluhoiakuid ja väärtusi, mida vaikselt tilgutati, kuid millest tänaseks on kasvanud väga tähtsad printsiibid. Selleks on väiksed asjad, nagu eesti keele korrektne rääkimine, tunne, et ka eesti kirjandust on võimalik ning isegi tore lugeda, kollektiivi väärtus ja kas või lihtne laua pühkimine peale söömist.

2. Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Kui ma keskkooli lõpetasin, siis minu füüsikaõpetaja andis teele kaasa soovituse, mitte minna sisse astuma sinna, kus on füüsika eksam. Nagu korralikule sõnni tähtkuju esindajale kohane – läksin siiski ja lõpetasin arstiteaduskonna Tartu Ülikoolis. Vaatamata sellele, et ma ei ole arstina oma elus päevagi töötanud, olen saanud nii hea hariduse, et võin vabalt mitmes teises vallas tegutseda. Viimased 24 aastat olen töötanud rahvusvahelistes ravimfirmades. Lisaks tööle meeldib mulle sõnateater, ooper, kirjandus ja reisimine.

3. Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?

Vanasti oli Elva kool uhke kool, üle Eesti kõik teadsid ja armastasid, aga tänapäeval ei pane ma enam Elva kooli (või gümnaasiumi) olemasolu isegi tähele. Võib-olla on probleem minus, sest elan Eesti teises otsas. Väga loodan, et ongi nii.

4. Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ning teada saamiseks praegustele õpilastele ja õpetajatele

Siiri Puhalainen organiseeris koolis alati aktuste kavasse luulepõimikuid. Olin siis ilmselt 3.-4. klassis, kui mõned meie klassi õpilased olid kampa võetud ja said koos midagi toredat teha. Läksin õpetaja Siiri juurde ja ütlesin, mida ma arvan sellest, et olin välja jäetud. See mõjus ja hiljem olin ka “äravalitute” seas. Siit tulebki õppetund: sa ei pea olema kõige parem, aga pead selgelt väljendama seda, mida soovid.

5. Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Minu peamine kokkupuutepunkt alates keskkooli lõpetamisest, on kooli aastapäevad. See on alati oodatud üritus ja olen ütlemata tänulik tänastele kooli õpetajatele, kes viitsivad seda taas ja taas korraldada.

6. Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

Tundub, et reisimist pole kunagi olnud nii palju, et ei võiks enam olla. Ja kindlasti koos toredate inimestega.

7. Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Soovin koolile pikka iga. Eelkõige tahaksin näha gümnaasiumi taseme jätkumist, sest vaatamata Tartu või Nõo lähedusele, Elva kooli haridus on siiski vajalik Elva jätkumisele.