2B ja 2C Maaülikoolis õppimas Vaadatud 3075 korda

- Klassilood

2.b ja 2.c klassi õpilased käisid 28. septembril Maaülikoolis õppimas. Osalesime väga põnevates ja huvitavates töötubades.

Töötuba "Vetemaailma saladused". Saime teada palju põnevat kaladest ja muudest vee-elukatest. Kuidas kalad kuulevad? Kalade imeline lõhnataju. Kui sageli nad hingavad ja kuidas eri olukordades käituvad? Nägime erinevat liiki vähke ja saime teada, et kõik neist pole meie eestimaist liiki, vaid on siia sattunud võõrliigid. Õppisime neil vahet tegema. Nägime, kuidas mõõdetakse vähi pikkust. Maitsesime Surnumere soolasusega  vett ja Baltimere soolasusega vett. Meile demonstreeriti erinevaid katsed veega. Ja saime ka ise katsetada. Kuulasime, milliseid helisid toovad kuuldavale kalad vee all. Väga põnev töötuba oli.

VIDEO

Miniatuursete monstrumite töötuba - lähivõtted putukatest ja ämblikest. Uskumatu, missugused nad tegelikult välja näevad. Päris hirmuäratavad! Tegime  vaadeldud pisiloomadest portreepilte kõige uuema olemaoleva tehnikaga. Nägime, missugused näevad lähivaates välja kirp, puuk, põdrakärbes, raamtukoi ja veel hulka teisi putukaid. Pildil on põdrakärbes.

Töötuba "Sajand taimekasvatusteadust". Saime teada, mis see taimekaitse on. Ja kelle või mille eest taimi kaitsetakse.  Kuidas sai Eestis alguse taimekaitsealane  õppe- ja teadustöö? Kuidas asjad vanasti käisid? Kuidas käivad nüüd? Kuulasime ja vaatasime ja meisterdasime ise lepatriinu-järjehoidja.

Töötuba "Kogu tõde tolmeldajatest". Kui palju erinevaid mesilasi meil Eestis elab? Kuidas neid hoida ja kaitsta? Kas suudame mesilasi eristada? Vaatlesime kimalasi lähemalt. Uurisime elusate kimalastega pesa, tutvusime pere arengukäiguga ning erinevate isendite funktsioonidega ühiselulise pere toimimises

Oli väga hariv päev. Lapsed otsustasid, et tuleme veel kindlasti tagasi. Kusjuures teadurid olid sellega päri. Hoiame kontakti!

Tekst ja fotod: Külli Korol