Muusikanädal sai kiita Vaadatud 9076 korda

- Kool meedias

Tartumaa hariduselu tunnustamisel pälvis aasta haridusteo aunimetuse Elva gümnaasiumi muusikanädal “Lähemale muusikale!”, mille algataja ja peakorraldaja on muusikaõpetaja Merike Allik.

Autor: Milvi Kapaun, Elva Postipoiss

Kas saadud tunnustus tuli üllatusena või oli see ette aimata?

Saadud tunnustus oli suur üllatus ja selle üle on siiralt hea meel.

Kuidas väärtustad seda äramärkimist oma seni saadud tunnustuste kõrval?

On tõeliselt hea meel kui su hingega tehtud tegemisi märgatakse ja tunnustatakse. See teeb südame väga soojaks. Kindlasti tahaksin seda tunnustust jagada oma kolleegide ja koolijuhtidega, need muusikanädalad on sündinud meeskonnatööna.

Kuidas tiitel “Aasta haridustegu” mõjutab sinu edaspidiseid tegevusi haridusmaastikul?

Kuna muusikanädal kannab nime “Lähemale muusikale!”, siis selle eesmärk ongi tuua igas mõttes muusika õpilastele lähemale. Olen jõudnud arusaamisele, et see idee ja eesmärk on kandnud vilja, õpilased tulevad koolikontsertidele hea meelega, osalevad üritustel rõõmuga, mängivad pilli ja laulavad südamest. Õpilased, kes saavad muusikast puudutatud on igal juhul hingelt rikkad ja oma loomult head. Tahan seda teed edasi käia.

Sellel aastal tõid sa kooliperele muusika lähemale juba seitsmendat aastat järjest. Miks üldse sellega alustasid?

Koolis on palju õpilasi, kelle kokkupuude kontserttegevuse ja muusikutega ongi ainult see, mida koolis pakutakse. Hakkasin kutsuma läbi Eesti Kontserdi koolikontsertide sarja kooli erinevaid muusikuid erinevate kavadega ja ühel hetkel tundsin, et tahaksin korraldada tervet nädalat, mis on täis muusikat. Eks muusikanädala külalised ja üritused on natuke minu nägu, sest eelkõige peab asi mind ennast huvitama, alles seejärel saavad nad muusikanädala kavasse. Olen püüdnud neid nädalaid nii korraldada, et oleks midagi traditsioonilist ja alati ka midagi erilist. Ma ise õpin selle kaudu muusikaäri poolt, saan järjest enam uusi kontakte ning selle kaudu võidavad meie õpilased, kellele saan üha uusi esinejaid ja töötubasid pakkuda. Muusikanädal annab noortele muusikutele eneseteostusvõimalusi, õpetab neid muusikat kuulama ja kui sellega kaasneb äratundmine, et peale popmuusika on muusikamaailmas veel palju muudki, siis on ettevõtmine oma ülesande täitnud.

Missugusena näed sündmust “Lähemale muusikale!” järgnevatel aastatel?

Kõige tähtsamad on ikka inimesed. Püüan lähtuda esialgsest ideest ja nädala eesmärgist. Ikka õpilased ninapidi muusikasse ja muusikaga tegelema! Kui mõnigi õpilane seeläbi muusikakooli pilli õppima läheb või koori laulma tuleb, siis see ongi suur rõõm.

Millega muusikaõpetaja- ja organiseerimistööst vabal ajal tegeled?

Nädala sees püüan käia trennis ja kogun energiat kudumisega.

Mis on sinu jaoks puhkus?

Nädalavahetuste pikad unised hommikud, lähedased inimesed minu ümber ja nendega koos ettevõetud tegemised. Eriti palju energiat saan lapselapselt. Kindlasti naudin ka saunaskäike. Pikemale vabale ajale planeeriks kindlasti juba reisi.

Arvamusi muusikanädalast

Egert Silk: Muusika on ju teadagi kunst, mis ühendab. Lähemale muusikale – nii saab koolipere nautida väärt kontserte ja õpitubasid oma igapäevases keskkonnas.

Eliise-Berta Tarto: Minu ülesandeks oli muusikanädalal esmakordselt toimunud lauluvõistluse korraldamine. Lauluvõistlus sai palju positiivset tagasisidet nii žüriilt kui ka juhendajatelt ning plaanis on ka järgnevatel aastatel ja siis juba kindlama tundega seda korraldada.

Marta Külaots: Minu lemmikuks oli muusikanädalal fotonäitus, kus ka ise osalesin. Piltidelt on näha rõõmu ja armastust muusika vastu, mis ongi minu jaoks muusika juures kõige tähtsam. Muusikat tuleb teha rõõmuga!

Kärt Petser: Muusikanädal on väga tore ettevõtmine selleks, et tavalisi koolipäevi liiga palju ei saaks. Kool on siis rohkem siginat-saginat täis ning inimesed elavamad ja rõõmsamadki.

Elva gümnaasiumi neidudekoori lauljad: Eriti kasulik oli Tallinna Muusikakeskkooli lauluõpeta ja dirigendi Külli Kiiveti häälekoolitus, kus tegime huvitavaid harjutusi, ka selliseid, mis ei vajanud lauluhäält. Saime lood palju selgemaks ja teada hulga nippe, kuidas laulmine enda jaoks lihtsamaks muuta. Lauldes ei tohi keskenduda ainult häälele, vaid suurt rolli mängib ka tehnika ja miimika, mis tihti meelest läheb.

Peeter Jõgioja, Trummikliiniku doktor, trummimängu töötoa läbiviija: Võid trummi nii kõvasti lüüa kui tahad, tema vastu ei löö. Saab ennast tema peal välja elada kui tuju halb, aga hea tujuga läheb see veelgi paremaks... Kui ma saaksin kasvõi ühegi teist kas trummimängus või ükskõik millisel teisel erialal mõistma panna, et hea tulemuse nimel tuleb ikka natuke tööd ka teha, siis on minu missioon siin täidetud.