Hõbediplom üleriigiliselt muusikaolümpiaadilt Vaadatud 3812 korda

16.-17. märtsil toimus Tallinnas Eesti Muusika- ja Teatri Akadeemias üleriigiline muusikaolümpiaad, kus osales 37 põhikooli õpilast üle Eesti. Sel aastal oli erakordselt palju osalejaid, kuna üleriigilisse vooru lubati ka teised ja kolmandad kohad.

Muusikaolümpiaad koosneb viiest osast: ühe Eesti autori laulu esitamine, harjutuse noodist  laulmine ja rütmiharjutuse koputamine, kontserdiarvustuse kirjutamine, kirjalik töö muusikalistest üldteadmistest ja silmaringist ning omalooming.

Üleriigiline olümpiaad oli kahe päevane, seega startisime Elvast 16. märtsi hommikul. Minuga olid koos koolikaaslased Krete-Ly ja  Deivi. Tallinna bussijaama jõudes seadsime sammud EMTA suunas. Kui olime end ära registreerinud, algas kirjalik osa. Kirjalik töö oli mahukas, küsiti erinevaid pille, EMA nominente ja XII Noorte Laulupeol kõlanud laulude autoreid jne. Peale lõunapausi järgnes noodist  laulmine ja rütmiharjutuse koputamine. Oma järjekorra ootamise aeg oli pikk. Kui pikk päev oli selja taga, asusime kõik teele hotelli Dorell, kus meid majutati.

17. märtsil ärkasime vara ja meie tööpäev EMTAs algas kell  9.00. Kohale jõudes saime teha lauluproovi ja proovida ka akadeemia kammersaali klaverit.  Esimesel kontserdil tuli laulda ühte Eesti autori teost, mina esitasin Tõnis Mägi laulu “Pimedale muusikule”. Vahepeal käisime lõunapausil energiat kogumas, et  olla järgnevaks omaloomingu vooruks valmis. Omaloomingu voorus kõlas nii instrumentaalpalu erinevatele pillidele kui ka laule, rahvamuusikat ja isegi torupillilugu tuli esitusele. Mina esitasin laulu “Üks laul”, millega käisin 2016 Elva laulul. Koos Deivi ja krete-Lyga tegime refrääni mitmehäälseks, et laulus oleks särtsu ja värvi.

Konkurents oli tugev: jagati välja 20 pronksdiplomit, 12 hõbediplomit ja 5 kulddiplomit, lisaks palju eripreemiaid. Mina sain hõbediplomi. Olümpiaadil sain palju kogemusi ja uusi teadmisi. Kindlasti sooviksin minna olümpiaadile uuesti ka ülejärgmisel aastal.

Suur tänu õpetaja Merikesele, kes oli mõlemal päeval mulle toeks ja aitas mind olümpiaadiks ette valmistada. Lisaks suur aitäh Krete-Lyle ja Deivile, kes olid mulle suureks abiks taustalauljatena ja toredaks kaaslaseks võistluspinges.

Krister Toom 7.c