Loodusfotograaf Sven Zaćek

Loodushuvilised õpilased

Koos loodusfotograafiga

Loodusõhtu Vapramäe loodusmajas Vaadatud 3596 korda

Naistepäeval, 8. märtsil oli meil võimalus osaleda koos õpetaja Evelin Toomega loodusõhtul, kus räägiti 2018. aasta loomast ilvesest. Rääkima oli kutsutud fotograaf Sven Zaćek. Ta alustas juttu loodusest, ilveste teema jättis „magustoiduks“.
Talveteemas rääkis Sven virmalistest, kakkudest ja rüsijääst ning kitsedest. Huvitav oli minu jaoks teada saada, et Eestis on nii palju virmalisi nähtud.
Mulle väga meeldisid tema fotod, mis olid nii ilusad. Kevadest rääkides tuli piltide sisse ka aasta loom ilves.
Karuvaatlusel oli fotograaf saanud pilte erinevatest karudest. Kunda lähedal Ehalkivi otsa oli fotograaf ise jõudnud ronida ning ta palus sõbral end pildistada. Sügisel sõbraga kõndides avastas fotograaf järsku, et ilm oli muutunud kohutavalt pimedaks. Nad avastasid enda pea kohal suured pilved, millest peagi hakkas vihma sadama.
Mina tahtsin teada, kus võib ilvest kohata. Loodusfotograaf rääkis, et talvel tuleb minna oja äärt mööda ilvese nägemiseks. Ilvesel on nagu kassilgi väga hea kuulmine. Nägime ka pilti, kus ilves oli kahe pojaga.
Loodusõhtul esitasin ka mitmeid küsimusi. Tagasiteel õpetaja Eveliniga rääkisime loodusest ja mina näitasin ka pilte, mida olen oma telefoniga klõpsinud. Oli väga meeldejääv õhtupoolik.

Tekst: Gerlinde Vallikivi, 4.c klassi õpilane

Loodusõhtul osalesid 4.-6. klasside bioloogia- ja astronoomiaviktoriinil ning fotovõistlusel osalenud 4.-6. klasside õpilased Gerlinde Vallikivi, Liisa Aunap, Janette-Liis Pikas, Ott Kruuse ja Emily Hermann.

Loodushuvilised õpilased

Koos loodusfotograafiga