RIMI osavusfestival 2018
Autor: Jürgen Kuresoo

Noored jalgpallurid näitasid osavust Vaadatud 4360 korda

- Sport

Teisipäeval, 20.veebruaril, toimus EMÜ spordihoones jalgpalli RIMI osavusfestivali Tartumaa eelvoor. Võistlused toimusid kahes vanuseklassis (1-3. kl ja 4-5. kl.) ja võistkonnad koosnesid 4 poisist ja 2 tüdrukust. Elva Gümnaasium osales mõlemas vanuseklassis ja neile pakkusid konkurentsi Tartu Karlova Kool, Miina-Härma Gümnaasium ja Tartu Erakool. Mõlemas vanuseklassis olid kõige osavamad ja võtsid võidu Elva Gümnaasiumi õpilased.

Osavusfestival koosnes kolmest erinevast harjutusest.
1) "Palli vedamise meistrid"
2) "Täpsuskütid"
3) "Turbo"

1-3. klasside võistlustel võideti kõik kolm võistlust ja savutati kindel esikoht. Kusjuures "Turbo"  harjutuses, mis oli kombineeritud palliga liikumisest ja löögitäpsusest, edestati ka kõiki 4-5. klassi võistkondi!
Võidukasse võistkonda kuulusid Harold-Aron Kangur, Karlis Jakobson, Kadri Ann Jänes, Marta Mia Mändma, Karel Pastarus ja Oliver Mölder.

4-5. klasside arvestuses tuli võit palju napimalt. Esimese võistluse ("Palli vedamise meistrid") võitis Tartu Erakooli I võistkond ja teises võistluses ( "Täpsuskütid") olid osavamad Elva lapsed. Seega otsustas selles vanuseklassis võitja "Turbo" harjutus. "Turbo" harjutus õnnestus Elva Gümnaasiumil selgelt paremini kui Tartu Erakoolil ja sellega kindlustati ka esikoht. Tartumaa eelvooru võiduga kindlustas Elva Gümnaasium edasipääsu riiklikule finaalturniirile,mis toimub 5.aprillil Kalevi spordihoones.
Võistkonda kuulusid Brandon Mikola Kaugesalu, Richard Siim Roos, Simoona Jesin, Carolin Hunt, Karl Vaht, Joonas Vähi.